PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Vasario 18 d. 09:54

Pokyčiai Šiaulių ligoninėje – struktūrinės permainos ir pirmą kartą Lietuvos istorijoje įkurta rezidentūros mokymo bazė

Šiauliai

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


165513

Šiaulių Respublikinę ligoninę antrojo koronaviruso banga palietė labai stipriai. Nepaisant to ligoninė ir toliau gyveno kitą gyvenimą – teikė paslaugas pacientams ir ruošėsi struktūrinėms permainoms.

Šiaulių ligoninėje – struktūrinės permainos

Per praėjusius metus Šiaulių ligoninė atliko labai didelį analitinį darbą. Buvo įvertintas operacinių pralaidumas, pacientų saugumas ir paslaugų kokybė.

 

rtk05636.JPG

„Buvo akivaizdu, kad turime keistis. Visus metus ruošiamės ir nuo sausio 1 dienos yra įkurtas vienas padalinys, kuris vadinasi Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centras. Šis centras apjungia penkis padalinius. Tikimės, kad taip pasieksime didesnį pacientų saugumą, operacijų pralaidumą ir efektyvumą. Tai labai svarbu tokio dydžio ligoninei, kaip Šiaulių“, – teigia Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Šiaulių ligoninėje valdymo struktūra šiuo metu yra moderni, tikimasi, kad naujasis centras dar labiau augs. Ligoninėje įdiegtos visos aukščiausio lygio technologijos, puikios diagnostikos ir gydymo galimybės, tad sukurta patraukli bazė ne tik mokytis būsimiesiems medikams, bet ir dirbti.

Darbas vyksta

Nors centras įkurtas dar visai neseniai, tačiau jau suorganizuoti svarbūs įvykiai Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro gyvenime.

Sausio 8 dieną suorganizuota pirma Lietuvoje Šiaulių ir Telšių regionų konferencija dėl COVID-19 gydymo diagnostikos ir gydymo taktikos. Renginys sulaukė didelio susidomėjimo regione, dalyvavo ir ekspertai iš Jungtinės Karalystės.

Įvyko atranka dėl dviejų vadovaujančių padalinių vadovų.

Pokyčiai buvo laukti

Nuo Naujų metų įvykę pokyčiai ligoninėje nebuvo netikėti, šių pokyčių jau buvo laukta. Permainų norėjosi dėl geresnės darbo organizavimo struktūros, paslaugų prieinamumo ir pacientų saugumo.

„Iš penkių skyrių liko tik du padalinai su atskirais vadovais. Taip mes mažiname administracinį aparatą, norime suteikti efektyvesnes paslaugas. Turėdami aiškią struktūrą ir aiškų valdymą, tikimės pasiekti geresnę darbo ir paslaugų suteikimo kokybę“, – pasakoja Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro vadovo pareigas laikinai einantis anesteziologas reanimatologas Andrius Bubliauskas.

„Šiaulių Respublikinė ligoninė yra trečia pagal dydį Lietuvoje, kuri turėjo pakankamai nemažą skaičių COVID-19 liga sergančių pacientų. Ligoninė taip pat aptarnauja 7 ligonines Šiaulių apskrityje, pacientų skaičius ne koronaviruso pandemijos metu siekia apie 5 tūkstančius per metus. Mes tikrai galime konkuruoti ir lygiuotis su universitetinėmis ligoninėmis“, – teigia A. Bubliauskas.

Dar viena problema dėl ko reikėjo struktūrinių permainų – žmogiškųjų išteklių valdymas. Pasak Andriaus Bubliausko personalo kiekis ir ištekliai yra nebegaliniai ir riboti. Turint vieną centrą, kuriame darbuotojai bus įdarbinti, tikimasi efektyvesnio darbo ir paslaugų suteikimo.

„Šiuo metu darbą pradėjo du nauji padalinių vadovai, kurių kompetencija yra labai aukšto lygio, o siekis vykdyti pokyčius labai stiprus, todėl neabejojame, kad turėtų puikiai susitvarkyti su užduotimis.“, – sako ligoninės direktorius.

Kitą savaitę vyks konkursas ir į Centro vadovo pareigas, taigi bus baigtas komandos formavimo procesas.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje ne Universitetų ligoninėse įkurta anesteziologų reanimatologų mokymo bazė

Struktūriniai pokyčiai ligoninėje, platesnės galimybės rezidentam migruoti tarp padalinių padėjo Šiaulių ligoninei įkurti anesteziologų reanimatologų mokymo bazę. Gydymo įstaigoje sukomplektuotos visos medicinos technologijos ir sudarytos tinkamos sąlygos mokyti būsimuosius gydytojus.

Šiuo metu bendradarbiavimo sutartis sudaryta su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. Tikimasi teigiamą atsakymą gauti ir iš Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto.

„Tai yra žingsnis pirmyn. Papildymas naujaisiais kolegomis įneš naujo požiūrio, mus pačius privers pasitempti. Tikėtina, kad mes kokybiškai prisidėsime prie naujų specialistų rengimo Lietuvoje“, – džiaugiasi laikinasis vadovas.

rtk05717.JPG

Ligoninė per praėjusius metus daug investavo į intensyvios terapijos įrangos atnaujinimą, modernizuotas centras. Centras bus su pačia šiuolaikiškiausia įranga ir techninėmis galimybėmis, kurias ne visos universitetinės ligoninės turi.

Šiuolaikine gydymo įranga ir nauja struktūra Šiaulių ligoninė tikisi pritraukti ir išlaikyti naujų anesteziologų reanimatologų specialistų bei suteikti jiems geras darbo sąlygas.

„Tai yra mūsų pranašumas, kuris mus labai džiugina. Matome ir iš jaunųjų kolegų, kurie atvažiuoja iš universitetinių ligoninių ir būna nustebę, kokias puikias sąlygas mūsų gydymo įstaiga yra sudariusi būtent darbui su pacientais. Šiaulių ligoninės gydymo kokybė šiuo metu yra labai tobulėjanti“, – teigia Andrius Bubliauskas.

logo-horiz-blue.png