Pokyčiai KAM vadovybėje: viceministro pareigas palieka V. Semeška

Pokyčiai KAM vadovybėje: viceministro pareigas palieka V. Semeška
Lietuva
Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko politinėje komandoje – pokyčiai. Su krašto apsaugos sistema po dvejų metų intensyvaus darbo atsisveikina viceministro pareigas ėjęs Vilius Semeška. Viceministras traukiasi iš pareigų dėl kitų veiklos planų.

„Pagrindinės buvusio viceministro atsakomybės sritys buvo krašto apsaugos sistemos biudžeto ir finansinių išteklių valdymo bei įsigijimų politika, krašto apsaugos sistemos įsigijimai, įslaptinti sandoriai, logistika ir infrastruktūra, KAS turto valdymas ir plėtra“, – rašome KAM išplatintame pranešime.


„Per pastaruosius metus Vilius Semeška gerai ir atsakingai kuravo krašto apsaugos finansinius ištekius, ypatingą dėmesį skyrė efektyviam bei racionaliam lėšų naudojimui. Įsigijimų srityje buvo pasiekti pagrindiniai tikslai modernizuojant Lietuvos kariuomenę: susitarta dėl reaktyvinės artilerijos sistemos HIMARS, nepilotuojamų orlavių „Switchblade“, savaeigių ratinių haubicų „Caesar“, šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV, artilerijos radarų, įvairios kitos technikos bei ginkluotės įsigijimo“, – teigė ministras A. Anušauskas.


Ministras taip pat padėkojo V. Semeškai už reikšmingą indėlį kartu su gynybos pramone sprendžiant pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ vystymo ir tobulinimo iššūkius, kurie didelių pastangų dėka yra įveikti.


V. Semeškos kuruotoje infrastruktūros srityje yra įgyvendintas Vyriausybės programos ir ministro strateginis darbas – priimti sprendimai ir atlikti parengiamieji darbai naujam kariniam poligonui Lietuvoje įsteigti bei pradėtas Rūdninkų poligono įrengimas. Taip pat sėkmingai užbaigtos derybos ir pradėta trijų karinių miestelių statyba, į modernias patalpas perketa Gynybos resursų bei Infrastruktūros valdymo agentūra. Įsisenėję kariniai infrastruktūros projektai ir objektai pradėti vystyti sparčiau: pastatyti V klasės amunicijos sandėliai, kareivinės, technikos laikymo ir aptarnavimo objektai, stovyklos Lietuvos kariuomenei ir NATO sąjungininkams.


Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, V. Semeška aktyviai veikė už piliečių surinktas lėšas įsigijant, ir perduodant Ukrainai ginkluotę: sėkmingos ir rezultatyvios derybos dėl nepilotuojamo kovinio orlaivio „Bayraktar“ su amunicija, dronų – kamikadzių „Warmate“, kitos Lietuvoje gaminamos įrangos.


„Paprastai šauktinio tarnyba Lietuvos kariuomenėje trunka 9 mėnesius. Aš sąžiningai ir netausodamas savęs tarnavau stiprinant krašto apsaugą dvejus metus. Dėkoju ministrui ir kariuomenės vadovybei už pasitikėjimą“, – sako V. Semeška.


Ekonomikos ir bankininkystės išsilavinimą turintis V. Semeška prieš tapdamas viceministru ėjo Vyriausiosios rinkimų komisijos nario pareigas, dirbo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijoje frakcijos referentu. Jis turi patirties ir privačiame sektoriuje: yra vadovavęs kelioms tarptautinėms bendrovėms, buvo valdybos nariu ir pirmininku.