Poilsis Druskininkuose – bene geriausias pasirinkimas restart'ui

Druskininkai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Seniausias ir didžiausias Lietuvos kurortas Druskininkai jau ne vienerius metus stebina gyventojus bei miesto svečius dailiai sutvarkyta aplinka, įvairiomis pramogomis, unikaliu gamtos grožiu ir kokybiško poilsio galimybėmis. Tačiau viena dažniausių priežasčių, kodėl poilsis Druskininkuose toks patrauklus poroms, šeimoms ir pavieniams keliautojams yra SPA pramogos.

Poilsis Druskininkuose SPA viešbučių kompleksuose populiarus ištisus metus, o po kūno ir sielos harmoniją atkurti padedančių procedūrų gera leisti laiką gamtos apsuptyje.

Kodėl SPA poilsis atvilioja į Druskininkus

Nors SPA procedūromis galima pasilepinti daugelyje didžiųjų Lietuvos miestų, kasmet atgauti jėgas į Druskininkus atvyksta dešimtys tūkstančių turistų. 2022 metais miesto turistų skaičius pralenkė rekordinius 2019-uosius ir viršijo 35,5 tūkstančius (*Statistikos departamento duomenimis). Pernai didžiąją dalį turistų sudarė atvykusieji iš kitų Lietuvos miestų (85 %), o svečiai iš užsienio – 15 % visų apsilankiusiųjų.

 

Kurorto populiarumo priežastys gali būti įvairios, tačiau vienos dažniausiai minimų – paslaugų kokybė, įvairovė ir kompleksiškumas. Pavyzdžiui, sveikatos gerinimo centras „SPA Vilnius Druskininkai“ dar 2014 metais pripažintas geriausiu sveikatinimo paslaugas teikiančiu centru Rytų Europoje. Garbingą įvertinimą tarptautiniu mastu lėmė aukščiausio lygio aptarnavimas, išskirtinis dėmesys kiekvienai detalei ir ypač patyrusių specialistų ištobulintos procedūros.

Pačioje Druskininkų širdyje įsikūręs sveikatos gerinimo centras išsiskiria iš kitų 4*+ reitinguojamu viešbučiu, specialiomis SPA sveikatingumo programomis, unikaliomis procedūromis vaikams ir nėščiosioms, netoliese esančiu mineralinio vandens šaltinis, iš kurio gydomosiomis savybėmis pasižymintys mineraliniai vandenys patenka tiesiai į sveikatos centrą.

Ką aplankyti Druskininkuose

Pernai Druskininkuose užfiksuota beveik 100 tūkstančių nakvynių. Nenuostabu, nes šiame kurortiniame mieste be aukštos kokybės SPA paslaugų gausu ir lankomų objektų, kuriuos per vieną dieną aplankyti būtų sudėtinga. Didžioji dalis įsikūrę pačiame miesto centre:

  • K. Dineikos sveikatingumo parkas; 
  • Druskonio ežero pakrantė;
  • Miesto muziejus, įsikūręs įspūdingos architektūros vasarnamyje;
  • Vijūnėlės parkas;
  • Druskininkų bažnyčia;
  • Vilniaus alėja;
  • Apverstas namas;
  • Druskininkų muzikinis fontanas;
  • Druskininkų gydykla;
  • panoraminis Druskininkų lynų keltuvas.

Norintiems pamatyti įdomių vietų ne tik pačiame mieste, bet ir jo apylinkėse, rekomenduojama užsukti į Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblį – vėlyvojo baroko šedevrą. Vos 3 kilometrus nuo Druskininkų nutolusiame Naujasodės kaime verta aplankyti Antaną Česnulį ir jo sodybą-muziejų. Jame galima išvysti daugybę įvairiausių medžio skulptūrų bei ypatingą Rūpintojėlių sieną. Gerai žinomas Grūto muziejus nukels laiko mašina atgal, primins skausmingą šalies praeitį ir vaizdžiai supažindins su sovietinės okupacijos simboliais.

Kur pavalgyti Druskininkuose

Vėlyvieji pusryčiai, skanūs ir sotūs pietūs, prabangi vakarienė ar stabtelėjimas popietės aperityvui – Druskininkai turi, ką pasiūlyti ir romantiškų įspūdžių ieškančios poroms, ir šeimoms su vaikais, ir naujų skonių ieškantiems gurmanams.

Tiesa, populiariausi lietuviškų patiekalų restoranai, itališkos picerijos ar šeimos restoranai Druskininkuose pritraukia minias išalkusių miesto svečių. Todėl savaitgaliais ar vasaros atostogų metu verta rezervuoti staliuką iš anksto ir taip išvengti nepageidaujamo laukimo eilėje.

Ieškančius naujų kulinarinių patirčių unikalia skonių pusiausvyra ir šiuolaikiška maisto kultūra nustebinti žada Druskininkuose įsikūręs restoranas SURR. Geriausių Lietuvos restoranų apdovanojimuose „Table In Diners’ Awards“ aukšto įvertinimo sulaukusiame restorane taip pat vyksta degustaciniai vakarai.

Ką nuveikti, kai nesinori išlaidauti

Druskininkai – patrauklus miestas tiems, kurie nenori išlaidauti. Šis lietuvių ir užsienio svečių mėgstamas kurortas traukia žmones nuostabia gamta ir ilgais pasivaikščiojimais. Vijūnėlės parkas, pušynai, fontanai, Vilniaus alėja, Nemuno ir Druskonio ežero pakrantės kasmet suburia išsiilgusius ramaus poilsio gražiai sutvarkytoje aplinkoje.

Verta apsilankyti ir atnaujintame K. Dineikos sveikatingumo parke. Erdvus ir gražiai sutvarkytas parkas yra puiki vieta ne tik pasivaikščiojimams, bet ir aktyviam laisvalaikiui. Įrengti treniruokliai, laipynės vaikams, pėdų taškų baseinėlis, erdvės žaisti tinklinį ir stalo tenisą pradžiugins mėgstančius paįvairinti ramų poilsį aktyvia veikla.

Malonia staigmena gali tapti K. Dineikos sveikatingumo parke įrengta pirtis ir kaskadinės maudynės. Pasidžiaugti šilumos ir vandens malonumais po atviru dangumi čia galima už simbolinį mokestį, o įspūdžiai išlieka ilgam. Vasaros metu šiame parke mėgsta susitikti šeimos ir draugai, šnekučiuotis ir iškylauti. Be to, sezono metu čia vyksta įvairūs renginiai ir koncertai.

Kai poilsis – geriausia dovana

Pastaraisiais metais ryškėja tendencija draugams, šeimos nariams, darbdaviams ar darbuotojams dovanoti ne daiktus, o patirtis. Poilsis – viena geriausių patirčių, kurią galima padovanoti užimtam, daug ir intensyviai dirbančiam žmogui.

Dailiame voke supakuotas dovanų kuponas su kvietimu apsilankyti SPA ar vandens pramogų parke, praleisti naktį ar kelias prabangiame viešbutyje, išskirtinė vakarienė ar smagios pramogos gali tapti ypatinga ir įsimintina staigmena, kai norisi palinkėti pasimėgauti akimirka.

 

Reklama