PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Liepos 15 d. 13:28

Poilsiautojai stebėjo kvapą gniaužiantį reginį – surengtos gelbėtojų pratybos

Klaipėda

Lukrecijos GIEDRAITYTĖS nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


181735

Pro debesis besiskverbiančiai ryto saulei ir termometrų stulpeliams siekiant beveik trisdešimties laipsnių karštį, II-ojoje Melnragėje rengtos pratybos „Gelbėjimo darbai Baltijos jūroje“. Jų metu buvo siekta ugdyti specialiųjų tarnybų bendradarbiavimą tarpusavyje bei jų komandas paruošti tinkamam reagavimui į ekstremalias situacijas vandens telkiniuose.

Ketvirtadienį pajūryje vykę mokymai turėjo iš anksto sudėliotą simuliacijos planą.

„Pramoginis laivas, jachta, kurioje plaukiojo 4 žmonės, apsivertė kažkur 300-400 metrų nuo kranto. Klaipėdos pajūrio gelbėtojai ištraukė du žmones, mes, kaip priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, ištraukėme vieną ir karinių oro pajėgų straigtasparnis taip pat iš jūros partempė vieną žmogų“, – mokymų eigą komentavo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyrius, drauge su Klaipėdos miesto gelbėtojais, greitosios medicinos pagalbos specialistais ir Karinėmis jūrų pajėgomis vienerias bendras pratybas rengia kiekvieną sezoną.

Šie metai tapo išimtimi – per sezoną organizuoti jau trys mokymai, ketvirtieji laukia Neringoje.

Pajėgų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Linas Pušinskis "Vakarų ekspresui" komentavo, kad viskas praėjo gerai – komanda susidūrė tik su keliais nesklandumais, kurie iškilo eigoje. „Tam pratybos ir daromos, kad galėtume pamatyti, kur galėtume tobulėti.“ – sakė L. Pušinskis.

„Veikėme koordinuotai nuo pat atvykimo ir sėkmingai atlikome pacientų ištyrimą ir gydymą.“ – apie savo ir kitų tarnybų darbą komentavo Lina Kunčienė Klaipėdos skubios pagalbos slaugos specialistė, Klaipėdos miesto greitoji.

Pasak Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko M. Garbenio, šį sezoną pratybų padaugėjo dėl prastos padėties paplūdimiuose: „Reaguodami į šiais metais žūstančiųjų skaičių jūroje ir kituose vandens telkiniuose, tobuliname savo veiksmus ir informuojame visuomenę, kad saugiai elgtųsi prie vandens telkinių, siekiant išvengti tokių skaudžių nelaimių.“

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas ir gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki taip pat pritarė, kad dauguma atvykusių poilsiautojų paplūdimyje nesirūpina savo saugumu.

„Rizikuodami savo gyvybe jie taip pat puola ant gelbėtojų ir bando juos išprovokuoti“, – teigė A. Siakki.

M. Garbenio teigimu, šiemet Vakarų Lietuvoje nuskendo jau 8 žmonės, tik keli iš jų – Baltijos jūroje, tačiau būtent šis vandens telkinys ir kelia didžiausių iššūkių.