Po žinios apie A. Anušausko atsistatydinimą, šaukiamas koalicinės tarybos posėdis

bns seimasl
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Po žinios apie krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimą, pirmadienio vakarą šaukiamas koalicinės tarybos posėdis.

Apie tai Eltai patvirtino Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Koalicijos formate siūloma aptarti ne tik A. Anušausko pasitraukimo priežastis, bet ir naujojo Krašto apsaugos ministro (KAM) vadovo paskyrimo procesus. Taip pat „laisviečiai“ norėtų aptarti A. Anušausko pareiškimus dėl galimos korupcijos gynybos srityje.

Nors koalicijos partneriai kol kas galutinai nepatvirtino dėl dalyvavimo posėdyje, tikimasi, jog jame dalyvaus ir premjerė Ingrida Šimonytė, ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad penktadienį Vyriausybės spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriuo patvirtino, jog premjerė I. Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą atsistatydinti.

Šeštadienį I. Šimonytė savo feisbuko paskyroje parašė, kad krašto apsaugos ministro A. Anušausko atsistatydinimas nėra susijęs su kaip nors staiga pakitusia Lietuvos nacionalinio saugumo būkle ar neigiamomis žiniomis apie ministerijos veiklą. Pasak jos, tai yra susiję su lūkesčiu per šią kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.