PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2024 m. Lapkričio 18 d. 11:27

Po Volstrito rinkos svyravimų, prekiautojai įvertina JAV palūkanų normų perspektyvą

Pasaulis

Infliacija. BNS nuotr.

Emilija FerdmanaitėŠaltinis: ELTA


329525

Azijos rinkos pirmadienį svyravo po Volstrito akcijų išpardavimo, investuotojams švelninant lūkesčius dėl Federalinio rezervų banko palūkanų normų mažinimo, kadangi nuogąstaujama, jog Donaldo Trumpo politika gali vėl pakurstyti infliaciją.

Praėjusią savaitę JAV centrinio banko vadovo Jerome‘o Powello perspėjimas, kad tolesnis skolinimosi išlaidų mažinimas nėra garantuotas, sumažino rinkų optimizmą. Prekiautojai taip pat atidžiai stebėjo išrinktojo prezidento ministrų paskyrimus, mat į kabinetą pateko net keli Kinijos „vanagai“.

Lūkesčiai, kad antroji D. Trumpo administracija įves naujus skausmingus muitus Kinijos prekėms, dar labiau sustiprino nerimą ir baimes dėl naujo prekybos karo tarp dviejų galingiausių ekonomikų.

Visi trys pagrindiniai Volstrito indeksai penktadienį baigė degdami raudonai, o „Nasdaq“ po J. Powello komentarų smuko daugiau kaip dviem procentais.

Po D. Trumpo pergalės mėnesio pradžioje rinkos švelnina lūkesčius dėl FED palūkanų normų mažinimo kitais metais.

Siekdami susidaryti aiškesnį vaizdą apie FED pareigūnų planus, prekiautojai atidžiai stebės banko politiką gruodžio mėnesį.

Vis dėlto „Bank J. Safra Sarasin“ vyriausiasis investuotojas Philippas E. Bartschi akcijų perspektyvas vertina optimistiškai.

„Aiškūs ir greiti JAV rinkimų rezultatai sumažino neapibrėžtumą, o investuotojų apetitas rizikai gerokai išaugo, – teigė jis pranešime. – Tikėtina, kad ši tendencija artimiausiomis savaitėmis išliks ir užtikrins teigiamą metų pabaigą finansų rinkose.“

„Išrinkus Donaldą Trumpą JAV prezidentu, tikėtina, kad dėl jo planų padidės makroekonominių prognozių svyravimai. Reguliavimo panaikinimas ir mokesčių mažinimas paspartintų nominalųjį augimą, tačiau prekybos karas šį augimą gali sulėtinti.“

„Nors daugelis Trumpo pasiūlymų turės poveikį tik po kurio laiko (jei apskritai turės), tikėtina, kad vartotojų nuotaikos ir verslo klimatas artimiausiu metu pasitaisys. Galima JAV recesija pasitraukė į tolimą ateitį.“

Honkongo akcijas padidino viltys, kad Kinija pradės taikyti daugiau skatinamųjų priemonių. Postūmį taip pat suteikė valdžios institucijų raginimas įmonėms dėti daugiau pastangų padidinti akcininkų grąžą.

Sidnėjaus, Seulo, Velingtono, Manilos, Mumbajaus ir Bankoko, taip pat Londono, Paryžiaus ir Frankfurto akcijos kilo.

Tačiau Tokijo, Šanchajaus, Singapūro, Taipėjaus ir Džakartos – smuko.

Žlugus lūkesčiams dėl JAV palūkanų normų mažinimo, doleris ir toliau išlaikė prieaugį kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu. Investuotojai taip pat sekė Japonijos valdžios institucijų komentarus, kilus spekuliacijoms, kad valdžia gali pradėti kištis į valiutų rinkas, jei jena nusilps per daug ir per greitai.

Tuo tarpu bitkoinas laikėsi ties 91 600 dolerių riba, praėjusią savaitę pasiekęs dar vieną rekordą – 93 462 dolerius: tokį augimą paskatino viltys, kad D. Trumpas sieks didesnio kriptovaliutų rinkos dereguliavimo. Komentatoriai tikisi, kad bitkoinas netrukus peržengs 100 000 dolerių ribą.

Prekiautojai taip pat laukia šią savaitę paaiškėsiančių duomenų apie lustų milžinės „Nvidia“ pajamas. Šiemet „Nvidia“ vadovavo technologijų įmonių šuoliui, sparčiai augant visų su dirbtiniu intelektu susijusių dalykų paklausai.

#RINKOS#TRUMPAS#POWELLAS