Po vėjuotos paros Lietuvos dangų nuspalvino įspūdingas gamtos reiškinys

Po vėjuotos paros Lietuvos dangų nuspalvino įspūdingas gamtos reiškinys
Vilnius
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Praėjusią parą visoje Lietuvoje siautėjo itin stiprus vėjas, vietomis jo gūsiai siekė net iki 36 metrų per sekundę. Audra pridarė nemažai nuostolių, daugybei žmonių teko pagyventi ir be elektros. Tačiau audrai rimstant, gamta lyg nusprendė atsiprašyti už savo šėlsmą ir padovanojo Lietuvos gyventojams nepamirštamą reginį – dangų nuspalvino šiaurės pašvaistė.

Facebook grupėje „Orų entuziastai“ internautai žadą atimančiais vaizdais dalinasi iš įvairių šalies kampelių. Nors pašvaistę daugiausiai matė pajūrio gyventojai, ją išvysti buvo galima ir Tauragėje ar Panevėžyje.

Šiaurės pašvaistė susidaro Saulės vėjo atneštoms dalelėms susidūrus su Žemės atmosfera. Jonosferoje kilusi magnetinė audra sukelia švytėjimą. Nakties danguje pasirodo žydri, geltoni, žali, violetiniai spinduliai, lankai. Žalią spalvą suteikia atominio deguonies, o raudoną – molekulinio azoto jonizacija. Dienos metu pašvaistės nesimato, nes ją užgožia saulės šviesa, tačiau reiškinys gali vykti ir dienos metu.

Praėjusią parą vyko ir kitų neįprastų gamtos reiškinių. Popietę Vilniuje užfiksuotas į televizijos bokštą smogiantis žaibas.