REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 12 d. 12:00

Po Ukrainos prezidento kalbos G.Nausėda dar kartą ragina griežtinti sankcijas

Panevėžys

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


212450

Po Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kalbos Lietuvos Seimui prezidentas Gitanas Nausėda dar kartą paragino sugriežtinti sankcijas karą sukėlusiai Rusijai.

„Kuomet Europoje svarstoma, štai pasilikime sau erdvės sugriežtinti sankcijas ateityje, pasilikime tam tikrą manevro laisvę, jei Rusijos elgesys keistųsi – šitoks požiūris yra klaidingas iš esmės“, – antradienį žurnalistams sakė G. Nausėda. 

Anot Lietuvos vadovo, po V. Zelenskio kalbos ir pasakojimų apie išprievartautą kūdikį akivaizdu, kad „pasiekėme tokį lygį, kad didesnių baisumų įsivaizduot jau tiesiog neįmanoma“.

„Kas turi atsitikti dar baisesnio, kad pagaliau suprastume, kad turime spausti akseleratorių iki galo, nes tik tokiu būdu galime pasiekti realaus rezultato ir sustabdyt Rusiją šiame nežmoniškam kare“, – sakė G. Nausėda.

Anot šalies prezidento, valstybėms imtis dar griežtesnių priemonių prieš Rusiją trūksta politinės valios.

„Nereikia ieškoti atsiprašinėjimų, argumentų, pasiteisinimo, reikia tiesiog pasakyti – trūksta politinės valios, o kad jos netrūktų, aš tiesiog siūlyčiau apsižiūrėti tuos vaizdus, kurių yra itin gausu, kaip žmonėms, ne kaip politikams, tada padaryt išvadą, ar turime kažką taupyti ir taupytis, ar turime daryti ir daryti dabar“, – teigė prezidentas. 

Anot G. Nausėdos, net ir pačios griežčiausios sankcijos tą pačią minutę Rusijos ekonomikos neparklupdys, turės praeiti tam tikras laikas.

„Štai kodėl dar kartą kartoju, negalima atidėlioti, reikia daryti sprendimus šiandien ir tikėtis, kad tie sprendimai duos tinkamą poveikį rytoj ir tikiuosi, kad mums pavyks įtikinti tuos negausius skeptikus, kad, kaip aš ir minėjau, spausti reikia iki galo“, – kalbėjo G. Nausėda.

Į Lietuvos Seimą V. Zelenskis kreipėsi nuotoliniu būdu pasijungęs tiesiogiai iš Kyjivo.

BNS



REDAKCIJA REKOMENDUOJA