Po rinkos konsultacijų skelbiamas naujas Nacionalinės koncertų salės rangos konkursas

20231205lbal60312
Vilnius
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Po konsultacijų su rinkos dalyviais Vilniaus vystymo kompanija (VVK) nusprendė skelbti naują Nacionalinės koncertų salės rangos konkursą.

Kaip ketvirtadienį pranešė VVK, naują konkursą ketinama paskelbti dar gruodį – jo prireikė atlikus paskutinius akustinius bandymus, po kurių tapo aišku, kokius sprendinius reikia koreguoti. Pirmasis pirkimas skelbtas spalio pradžioje.

„Kaip ir buvo tikėtasi, vienas didžiausių viešųjų pirkimų Lietuvoje, sulaukė didžiulio rinkos susidomėjimo. Šiam pirkimui atsakingai ruošėmės – vykdėme konsultacijas su rinka, rengiant pirkimo dokumentus konsultavomės su Viešųjų pirkimų tarnybos specialistais“, – sako VVK vadovė Laura Joffė.

„Atsižvelgdami į pirkimo metu gautus tiekėjų klausimus ir atlikus paskutinius akustinio modelio testavimus nustatėme, kad reikalinga tikslinti pirkimo sąlygas ir projektinę dokumentaciją papildyti naujais sprendiniais, todėl pirkimą skelbsime iš naujo nedelsiant,“  – teigė ji.

VVK nurodo, kad nepaisant naujų pirkimo procedūrų numatoma, jog Nacionalinės koncertų salės statybos prasidės numatytu laiku  –  kitų metų 2-ąjį pusmetį, rangos sutartį su atrinktu tiekėju ketinama pasirašyti vasarą.

Anot L. Joffės, ruošiami patikslinimai yra reikšmingi užtikrinant aukščiausius akustinius rodiklius ir turės teigiamą įtaką tiek konkurencijai, tiek salės kokybei.

Bendras Nacionalinės koncertų salės komplekso plotas apims keturias sales ir sieks apie 24 tūkst. kv. metrų. Planuojama, kad Didžioji koncertų salė talpins iki 1,6 tūkst. klausytojų, ji bus pritaikyta klasikinės muzikos koncertams.

Daugiafunkcis meno centras bus statomas pagal tarptautinį architektūros konkursą laimėjusios ispanų architektų studijos „Arquivio architects“ projektą. Nacionalinei koncertų salei iš viso numatyta 121 mln. Eur. Iš pradžių projektas bus finansuojamas Kultūros ministerijos ir savivaldybės, o pabaigtas valstybės lėšomis.

Bendras Nacionalinės koncertų salės komplekso plotas sieks apie 24 tūkst. kv. metrų. Planuojama, kad Didžioji koncertų salė talpins iki 1600 klausytojų, ji bus pritaikyta simfoninės ir kamerinės klasikinės muzikos koncertams. 

Mažąją, kitaip – daugiafunkcę, profesionalaus scenos meno 500 vietų salę, planuojama naudoti pačių įvairiausių meno žanrų pristatymui. Trečioji salė bus skirta ekspozicijų, renginių ir edukacinei veiklai.

Ketvirtoji, repeticijų salė, leis vykdyti repeticijas ir edukacines paslaugas, panašiomis sąlygomis, kaip ir didžiojoje, netrukdant pastarojoje salėje planuojamiems renginiams.

 

Skaitykite savo miesto naujienas!