Po patikrino pavežėjamas išsakytos pastabos, suteiktos konsultacijos

Po patikrino pavežėjamas išsakytos pastabos, suteiktos konsultacijos
Kėdainiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių raj. savivaldybės inf.

Rugsėjo 15 dieną Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir policijos pareigūnai, organizavo priemonę, kurios metu tikrino vairuotojus, kurie vykdo keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą veiklą.

Priemonė skirta  pagalbai vežėjams teikti bei  patikrinti, kaip vežėjai laikosi įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų reikalavimų, ar tinkamai  juos vykdo. Patikrinimo metu 8 miesto vietose buvo patikrinta 10 transporto priemonių.

Patikrinimo  metu buvo kreipiamas dėmesys, ar lengvųjų automobilių taksi vairuotojai turi dokumentus, kuriais suteikiama teisė vežėjui įstatymų nustatyta tvarka vykdyti keleivių vežimo veiklą. Visiems be išimties tikrintiems pavėžėjams specialistai turėjo įvairių  pastabų. Specialistai  pastebėjo ir tai, kad kai kurių  pavėžėjų automobiliai nebuvo paženklinti įstatymų numatyta tvarka, dažnu atveju neturėjo leidimo. Leidimus fiziniams asmenims už atlygį lengvaisiais automobiliais vežti keleivius išduoda Lietuvos transporto saugos administracija.

Prieš išduodama leidimą Lietuvos transporto saugos administracija tikrina, ar vairuotojas atitinka reikalavimus, kurie keliami visiems pavėžėjams. Lengvasis automobilis, kuriuo teikiamos pavėžėjimo paslaugos, negali turėti plafono, taksometro, T raide prasidedančio valstybinio registracijos numerio bei kitų apipavidalinimo elementų, pagal kuriuos lengvasis automobilis būtų atpažįstamas kaip taksi, nes tokiu atveju būtina turėti leidimą vykdyti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais taksi automobiliais.

Asmenys, lengvaisiais automobiliais vežantys keleivius pagal užsakymą, turi turėti apie tai informuojantį ir išorėje matomą ženklą, užklijuotą pavėžėjo automobilio priekinio ir galinio langų kampuose.

Priemonės metu buvo pateikta informacija, suteiktos konsultacijos.