Po pastoriaus smegenų mirties konstatavimo sekė šokiruojantys įvykiai

Po pastoriaus smegenų mirties konstatavimo sekė šokiruojantys įvykiai
Pasaulis
„Youtube“ stop kadras. (Rajano Marlow žmona ir trys vaikai)
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  mirror.co.uk

Fortepijono technikui ir pastoriui Rajanui Marlow iš Šiaurės Karolinos (JAV) gydytojai konstatavo smegenų mirtį, tačiau likus kelioms akimirkoms iki jo organų paėmimo donorystei, jis parodė neurologinį aktyvumą.

Pavojinga liga, lėmusi smegenų mirtį

Pastorius ligoninėje atsidūrė susirgęs pavojinga liga listerioze, kuria galima užsikrėsti per gyvūninės kilmės maistą. Vyras praleido dvi savaites gulėdamas „Atrium Health Wake Forest Bapist“ medicinos centre Šiaurės Karolinoje, JAV, tačiau galiausiai gydytojai paskelbė jį kliniškai mirusiu.

37-erių metų vyro būklė smarkiai pablogėjo po smegenų tinimo – tai sukėlė „neurologinę mirtį“. Visą tai socialinėje erdvėje skelbė pastoriaus žmona Megan, kuri viešai dokumentavo jo istorija.

Vyras yra organų donoras, todėl Megan buvo pranešta, kad jam bus skirtas gyvybę palaikantis aparatas. Tačiau ši priemonė turėjo būti taikoma tik laikinai, kol bus rasti recipientai jo plaučiams, širdžiai ir kepenims.

Prieš suplanuotą mirtį vyras parodė gyvybės ženklus

Rugpjūčio 30 dieną gydytojai nusprendė, kad gyvybę palaikantys aparatai turi būti atjungti. Visa šeima susirinko paskutiniam atsisveikinimui su Rajanu, šio vizito metu vyro dukterėčia įjungė vaizdo įrašus, kuriuose figūravo jo vaikai. Tuo metu visi esantys palatoje pastebėjo, kad vyro pėdos juda.  

Po šio įvykio Megan kreipėsi į gydytojus ir pareikalavo pakartotinės kompiuterinės tomografijos.

„Tiesą sakant, gydytojų komanda jau laukė už durų, kad galėtų jį vežti į operacinę, kur būtų išpjauti sveiki organai. Aš pasakiau slaugei – baik viską dabar. Dėl retų aplinkybių jie iškvietė ekspertų grupę ir išsiaiškino, kad padarė klaidą, mano vyro smegenys iš tikrųjų nemirė“, – pasakojo moteris.

Vyro būklė – kritinė

Kardinaliai tai situacijos nepakeitė, vyras yra patyręs trauminį smegenų kamieno sužalojimą, todėl jis laikomas kritinės būklės.

Tačiau visą kelionę dokumentuodama socialiniuose tinkluose moteris sakė – „jo smegenys nėra mirusios“.

Po stebinančių skenavimo rezultatų Rajano būklė tebėra nesaugi, tačiau jis parodė padažnėjusį širdies ritmą. Pasipiktinusi Megan pranešė, kad planuoja perkelti savo vyrą į kitą ligoninę, tačiau perkėlimas kol kas atidėtas.