PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2024 m. Liepos 27 d. 08:49

Po olimpiados atidarymo ceremonijos Prancūzija gali lengviau atsikvėpti

Pasaulis

Paryžius nustebino nuostabia olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija lietuje. EPA-ELTA nuotr.

EtapliusŠaltinis: BNS


311572

Nors koncepcija buvo peikiama kaip pernelyg ambicinga, o pasirinkta vieta kritikuota kaip nesaugi, Prancūzija, kuri olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijai rengėsi ne vienus metus, šeštadienį gali lengviau atsikvėpti: jai pavyko sėkmingai ir įspūdingai pradėti Paryžiaus žaidynes.

Olimpiados atidarymo ceremonija Senos upėje, o ne pagrindiniame žaidynių stadione buvo teatrališkas gestas, gerai atspindintis prezidento Emmanuelio Macrono natūrą, bet buvo susijusi ir su reikšminga rizika.

Diena taip pat toli gražu nebuvo ideali. Penktadienis prasidėjo nuo naujienų apie tris išpuolius prieš Prancūzijos geležinkelių tinklo signalinę infrastruktūrą, sukrikdžiusius keliones kelioms artimiausioms dienoms. Gali būti, kad tai buvo koordinuotas kol kas nežinomų asmenų bandymas sužlugdyti olimpiadą.

Gamtos jėgos taip pat susimokė prieš organizatorius ir žiūrovus: šiam metui laikui nebūdinga liūtis merkė atlikėjus, sportininkus ir smalsuolius, galėjusius gintis tik menkais plastikiniais pončais.

Bet šou įvyko.

Ceremonija truko net keturias valandas, o įspūdingą kulminaciją pasiekė tą akimirką, kai olimpinė ugnis pakilo į dangų aukure, kurį kėlė didžiulis balionas, o Celine Dion dainavo Paryžiui Edith Piaf dainą nuo Eifelio bokšto.

Thomas Jolly režisuotas eklektiškas šou patiko ne visiems: britų laikraštis „The Times“ pavadino jį siurrealiu žlugimu, bet niekas negalėjo abejoti jo originalumu ir drąsa.

Ir visų svarbiausia, kad visas didžiulis renginys praėjo saugiai, be jokių incidentų. Paryžiečiai ir miesto svečiai dabar vėl galės lankytis beveik visose miesto vietose be būtinybės rodyti QR kodus prie policijos užtvarų, kurios Senos krantus pastarosiomis dienomis buvo pavertusios griežta saugumo zona.

„Dėl sabotažo aktų prieš geležinkelio infrastruktūrą ryte ir smarkaus lietaus vakare olimpiados atidarymo diena buvo chaotiška, bet baigėsi grandiozine ceremonija, sulaužiusia visas taisykles“, – šeštadienį pirmajame puslapyje rašė prancūzų dienraštis „Liberation“.

„Kūrybos genijus“

Policijos snaiperiai ant stogų aiškiai priminė nuolatinę grėsmę saugumui, su kuria susiduria Prancūzija. Nuo 2015 metų šalyje buvo įvykdyta virtinė islamo ekstremistų išpuolių.

Olimpiados atidarymo ceremonija taip pat suteikė postūmį E. Macronui po dviejų neramių mėnesių, per kuriuos jis sušaukė pirmalaikius parlamento rinkimus. Vienu metu net atrodė, kad juos laimės bei naują vyriausybę formuos kraštutiniai dešinieji. Taip neįvyko, bet šalyje tęsiasi politinis paralyžius, o prezidentas, dar valdysiantis trejus metus, bendrai laikomas susilpnėjusia figūra.

„Ačiū Thomas Jolly ir jo kūrybos genijui už šią grandiozinę ceremoniją. Ačiū artistams už šią unikalią ir magišką akimirką. Ačiū policijai ir gelbėjimo tarnyboms, agentams ir savanoriams“, – socialiniame tinkle „X“ parašė E. Macronas.

„Ačiū visiems, kas tikėjo. Ir po 100 metų apie tai kabėsime! Mums pavyko!“ – sakė jis.

Vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas pridūrė: „Mums pavyko! Po ketverių intensyvaus darbo metų rengiantis didžiausiam pasaulyje sporto renginiui dar niekad taip nesididžiavome savo saugumo pajėgomis.“