REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugpjūčio 2 d. 14:00

Po nelaimės Kuršių mariose įspėjo pašėlusius burlentininkus

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


93586

Aiškėja daugiau gelbėjimo operacijos, per kurią Kuršių mariose išgelbėtas žmogus, detalių. Čia vos išvengta dar vienos tragedijos - nulūžus burlentės stiebui, į vandenį bloškėsi 38-erių metų klaipėdietis. Pučiant stipriam vėjui, nelaimėlis telefonu kvietėsi pagalbą, tačiau vandens buvo nešamas į marių vidurį. Veikti gelbėtojams teko žaibiškai.

Trečiadienį įvykusio incidento metu Kuršių mariose apie 2,5 kilometro į pietus nuo Kiaulės nugaros su burlente plaukęs žmogus atsidūrė vandenyje.

„Buvo gauti du skambučiai. Pirmasis - iš žmogaus, patekusio į nelaimę. Skambutis gautas 17 val. 1 min. Antras skambutis gautas 17 val. 7 min. Skambino nelaimės ištikto žmogaus pažįstamas, su kuriuo tas žmogus susisiekė ir pranešė apie įvykį„, - informavo Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

Ji pasakojo, kad tuo metu pūtė didelis vėjas. „Sunkiai girdėjosi, bet sprendžiant iš visko, vyras laikėsi ant vandens paviršiaus. Pažįstamas aiškino, kad jis turi telefoną neperšlampame dėkle“, - kalbėjo V. Juozevičiūtė.

Apie tai, kad Kuršių mariose burlentininkas pateko į nelaimę, buvo informuoti greitosios medicinos pagalbos medikai, policija, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC), Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Specialiosios tarnybos reagavo žaibiškai. Klaipėdos JGKC gelbėjimo operacijai pasitelkė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės katerį „Bumeranger“, o Nemirsetoje esančiame Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo poste į orą pakeltas karinių oro pajėgų sraigtasparinis „Dauphin“, kuris išskrido į nelaimės rajoną.

Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Aistė Žalmieraitienė „Vakarų ekspresui“ kalbėjo, kad oro sąlygos buvo geros, bet gelbėtojai pastebėjo, jog nelaimės ištiktas žmogus buvo nešamas į marių gilumą.

Gelbėjimo operacija baigėsi apie 18 valandą, buvo išgelbėtas ne tik burlentininkas, bet ir jo įranga. „Buvo sąmoningas, vandenyje pastebėtas greitai. Po gelbėjimo operacijos jautėsi gerai“, - sakė A. Žalmieraitienė.

Profesionalo patarimai

Baidarininkas Arnoldas Valčiukas, ne kartą plaukiojęs ir burlentėmis, „Vakarų ekspresui“ komentavo, kad burlentės stiebas galėjo lūžti kritimo metu arba esant netvarkingai įrangai: „Dažniausiai, kai žmogus krenta, svoriu užgula ant burės, ji lūžta.“

Jis aiškino, kad burlenčių stiebai gali lūžti ir esant pernelyg didelei burei arba tokiu atveju, jei stiebas jau buvo kažkada pažeistas ir pučia stiprus vėjas.

Jo patarimas vandens sporto mėgėjams ir profesionalams skamba taip: „Niekada neplaukiokite vieni. Kuo daugiau žmonių - tuo geriau, nes mažiau šansų, kad liksite bėdoje. Be to, būtina įvertinti savo inventorių, nepasikliauti vien nuojauta, įvertinti savo jėgas, apskaičiuoti vėją.“

A. Valčiukas teigė, kad, atsižvelgiant į vėją, svarbu suprasti, kad į marių gilumą dažniausiai neša tuo metu, kai vėjas pučia nuo kranto vandens link. „Tokiu atveju plaukia dažniausiai tik labai patyrę žmonės. Mėgėjai tokiose situacijose gali ir nesusitvarkyti. Vis dėlto, jei įvyksta nelaimė - kas nors lūžta, išsiverčia - reikia suprasti, kad jei vėjas pučia nuo kranto, jis neš tave į vandens vidurį, o jei vėjas šoninis, problemų galima išvengti, nes, net jei ir įvyksta nelaimė, būsi parneštas į krantą„, - kalbėjo baidarininkas.

Rimtų išbandymų vandenyje ne kartą teko patirti ir pačiam A. Valčiukui. „Šiuo sportu užsiimant nutinka situacijų, kai neapsidairai. Kai turėjau mažai žinių, mane pakėlė į viršų jėgos aitvaru. Viena pavojingesnių situacijų įvyko tada, kai bloškė į krantą. Pagelbėjo aplink esantys bičiuliai“, - prisiminė jis.

Tad vaikinas sako, kad svarbiausia neplaukti toli nuo kranto ir reikia būti kitų žmonių matomumo zonoje.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA