Po kaltinimų kariuomenės majorui dėl seksualinių nusikaltimų, prokuratūra pradėjo tyrimą

Lietuva
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Po trijų merginų mestų kaltinimų kariuomenės majorui Gintautui Ciuniui dėl galimai įvykdytų seksualinių nusikaltimų, prokuratūra antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

„Susipažinus su trijų pareiškėjų bei jas atstovaujančio advokato pareiškimu dėl galimai įvykdytų seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų, Vilniaus apygardos prokuratūroje šiandien priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 151 straipsnio 2 dalyje – dėl privertimo lytiškai santykiauti nepilnametį asmenį“, – rašoma antradienį prokuratūros išplatintame pranešime.

Anot prokuratūros, pareiškime nurodomos aplinkybės siejamos su buvusiu Lietuvos skautų sąjungos struktūrinio padalinio vadovu ir jo bendravimu su nepilnamečiais asmenimis maždaug prieš septynis metus.

Savo ruožtu Lietuvos kariuomenė pirmadienį pranešė inicijavusi G. Ciunio tarnybinį patikrinimą.

Kaip skelbia tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas, įvykių metu karininkui, kuris buvo Lietuvos skautų sąjungos Vilniaus Pilies tunto vadovas, buvo 29 metai, o merginų amžius siekė apie 16 metų. 

Merginos pasakojo, jog G. Ciunis joms, tuomet moksleivėms, rodė savo dėmesį – paveždavo į mokyklą, kviesdavo išgerti kavos, rengė savo namuose vakarėlius ir vaišino kokteiliais. 

Anot merginų, karininkas stovykloje kviesdavo į savo palapinę, paimdavo už rankos, nevengdavo pabučiuoti. Minima ir apie patirtus lytinius santykius su skautų stovyklos vadovu. 

S. Malinausko kalbintas G. Ciunis kaltinimų aiškiai nepaneigė, išgirdęs klausimus teigė „dabar turėčiau iškart atsargiai kalbėti“. 

Anot jo, „čia tiesa yra kažkur per vidurį“. 

Lietuvos skautai pirmadienį feisbuke paskelbė, kad tokie veiksmai nėra toleruojami bei laikinai sustabdė G. Ciunio narystę organizacijoje.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaus Vilniaus apygardos prokuratūra, jį atliks Vilniaus apskrities policija.