PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Gruodžio 13 d. 11:20

Po ilgų emigracijos metų lietuvė savo svajones įgyvendina Šiauliuose

Šiauliai

G. Jankauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

EtapliusŠaltinis: Pranešimas spaudai


286339

Grožio industrijoje besisukanti Giedrė Jankauskienė – it vijurkas, beje, ant motociklo. Aktyvi, nenustygstanti vietoje ir visada su šypsena. Šiaulietė atskleidžia, kad jaunystėje trumpam laimės ieškoti išvykusi į užsienį ten užsibuvo 17 metų, o grįžusi į Lietuvą patyrė tiek laimės, kad norėjo akimirksniu pabučiuoti gimtąją žemę. Šiandien pašnekovė labiausiai džiaugiasi tuo, kad būdama šalia artimųjų, vėl pajuto artėjančių švenčių laukimo malonumą.

Išvykusi trumpam, liko

Nuosavų namų troškimas prieš bemaž 20 metų paskatino G. Jankauskienę emigruoti į Londoną. Dirbdama įvairius darbus, moteris kartu su vyru įsisuko į šeimyninį gyvenimą ir liko gyventi svečioje šalyje.

„Visada mintyse kirbėjo jausmas, kad norime grįžti į Lietuvą, tačiau svetur sekėsi tikrai gerai, todėl svajonę greitai nuvijome šalin. Galų gale, susilaukėme trijų atžalų – dviejų berniukų ir mergaitės, kurie ten jautėsi gerai“, – pasakojimą pradeda pašnekovė.

Šiaulietė neslepia, kad norėdami įsigyti nuosavus namus, kartu su vyru dirbo be atvangos. „Tiesą pasakius, vyrą, kuris dirbo statybų sektoriuje, aš matydavau labai retai, jis dirbdavo 7 dienas per savaitę. Nėra jokios paslapties, jeigu nori gerai gyventi, turi daug dirbti. Todėl pasaulį užklupusi pandemija, kuomet visi supratome, ką reiškia visiems namuose būti kartu, paskatino mintis apie grįžimą į tėvynę“, – pasakoja Giedrė.

Gyvendama Londone, nekenčiau minties apie šventes, sako šiaulietė. Esą šeimos narių, likusių Šiauliuose, ilgesys užgoždavo visą švenčių laukimo periodą. „Dabar, kai turiu galimybę per vieną dieną aplankyti brolį, sesę, tėvus, anytą, aiškiai suvokiu, kodėl man ir vyrui visą laiką kirbėjo noras grįžti. Šeima mums svarbiausia“, – jausmais dalijasi manikiūro meistrė.

Jankauskų šeima. Asmeninio archyvo nuotr.

Karjeros pokytis

Pasukti į grožio industriją šiaulietė sumanė spontaniškai. „Paskatino vyras, tačiau pati užsimojau mokytis pas meistrę iš Klaipėdos, todėl atslūgus karantino bangai, trumpam grįžau į Lietuvą. Šis grįžimas buvo lemtingas, nes širdyje pajutau tokį džiaugsmą, kad norėjau tiesiog išbučiuoti žemę. Net surūgusios močiutės tuomet manęs neerzino“, – juokiasi pašnekovė.

Mintis virto kūnu dar po kurio laiko. Pora turėjo išspręsti užsienyje įsigyto turto reikalus, susirasti naujus namus Lietuvoje bei sudėlioti vaikų ugdymo klausimus.

„Turbūt tai buvo lemtis. Norėjau parduoti kai kuriuos daiktus ir viską išsyk nupirkdavo. Nebuvo nė vienos kliūties, kuri trukdytų mums grįžti“, – džiaugiasi G. Jankauskienė.

Paklausta, kodėl persikėlė gyventi į Šiaulius, moteris atskleidžia, kad minčių būta ir apie sostinę, tačiau nugalėjo artimųjų ilgesys: „Mes tvirtai žinojome, dėl ko grįžtame. Šiai dienai džiaugiamės, nes gyvename puikioje lokacijoje – tarp pajūrio ir sostinės“, – pabrėžia trijų vaikų mama.


Foto galerija:

received_551728463067274
received_1405754893398275
received_321703160669873

Džiugina pokyčiai Šiauliuose

Net ir po ilgų emigracijos metų grįžimas į Šiaulius Jankauskų šeimai buvo sklandus. Viename Šiaulių grožio salonų manikiūro meistre dirbti pradėjusi moteris greitai susibūrė klienčių ratą, o nuolatinis tobulėjimas įvairiuose kursuose ir seminaruose įpūtė daugiau pasitikėjimo savimi. Šiaulietės vyras netruko įsisukti statybų versle – individualių namų statybomis ir pardavimu jis užsiima iki pat šiol.

„Dar būdama Londone suradau mūsų vaikams tinkamas ugdymo įstaigas Šiauliuose. Viską pavyko sklandžiai susitvarkyti nuotoliu. Mokymąsi vaikai iš pradžių pradėjo nuotoliu, o lapkričio mėnesį atvykę į Šiaulius, išsyk tęsė mokslus. Pažįstami sunkiai galėjo patikėti, kad pavyko netgi mažyliui gauti vietą į norimą darželį, bet iš tiesų, viskas ėjosi kaip per sviestą“, – tikina moteris.

Trečius mietus Šiauliuose gyvenanti grožio specialistė tikina, kad grįžus į savą šalį, apėmė neregėtas džiaugsmas: „Buvome tokie laimingi. Net gamta mums šypsojosi – tą žiemą buvo labai daug sniego ir su šeima dažnai važiuodavome į mišką grožėtis gamta. Tiesą pasakius, iškart supratome, kad grįžome visam laikui“.

Aktyvi ir veikli moteris džiaugiasi, kad gyvendama Šiauliuose turi galimybę suderinti motinystę ir darbą: „Smagu, kad nėra kamščių, juk mamoms tenka vaikus ir į užklasines veiklas suvežioti ir kitus reikalus išspręsti. Viskas šalia“.

Bene labiausiai akį esą džiugina sutvarkytos miesto viešosios erdvės – parkai, skverai, Talkšos ežero pakrantė. Trijų vaikų mama teigia, kad miestas per tuos ilgus metus, kol ji gyveno užsienyje, pasikeitė neatpažįstamai.

G. Jankauskienė su atžalomis. Asmeninio archyvo nuotr.

Svajonių metas

Jankauskų šeima gyvena aktyvų gyvenimo būdą – mėgsta keliauti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, be to, yra ekstremalaus sporto šalininkai. Pašnekovė atskleidžia, kad per trejus gyvenimo metus Šiauliuose įgyvendino ne vieną svajonę.

„Visų pirma, su vyru išsilaikėme motociklo teises. Šį norą turėjome labai seniai, tačiau Londone važiuoti motociklu labai pavojinga, todėl, vos grįžę į Šiaulius, ėmėme svarstyti šią galimybę. Šiandien mūsų garaže jau trys motociklai – mano, vyro ir vyresniojo sūnaus. O šią vasarą turėjau pirmąją kelionę į Nidą motociklu“, – šypsosi šiaulietė.

G. Jankauskienė su dukra. Asmeninio archyvo nuotr.

Antroji svajonė – nuosavi namai – įgyvendinta po dviejų metų gyvenimo Šiauliuose. „Neseniai persikėlėme į nuosavus namus, kuriuos statė ir remontavo mano vyras. Žinoma, dar daug ko trūksta, tačiau esame be galo dėl to laimingi. Jeigu atvirai, vyras tikėjosi grįžęs į Lietuvą dirbti mažiau, kad daugiau laiko skirtų šeimai, bet mūsų maksimalizmas ir noras viską pasiekti čia ir dabar, užkirto tam kelią. Nieko, dar reikia tvoros aplink namą, tada bus galima pailsėti “, – juokiasi G. Jankauskienė.

Paklausta, ar pastarųjų metų bėgyje šeima patyrė kokių nors sunkumų, šiaulietė atskleidžia, kad bene didžiausia problema buvo kalbos barjeras, kurį neišvengiamai patyrė vaikai. „Jie puikiai kalba lietuviškai, tačiau jiems vis dar reikia plėsti žodyną. Tai supratome tik tuomet, kai vaikai pradėjo lankyti ugdymo įstaigas. Tikrai teko kartu su jais daryti namų darbus ir padėti, nes čionykštė švietimo sistema tikrai kitokia – teigia moteris, bet tuo pat priduria: – Bet aš mėgstu sakyti, kad viskas iš esmės juk yra gerai“.