Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Su Etaplius.lt redakcija susisiekė išsigandusi klaipėdietė. Moters 56-erių metų tėvui Klaipėdos universitetinėje ligoninėje du kartus buvo daromi testai, ir jie buvo neigiami. Tačiau po antro neigiamo testo tą pačią dieną visuomeniniu transportu nuvykęs į darbą vyras pasijuto blogai ir Respublikinėje Klaipėdos (Raudonojo kryžiaus) ligoninėje jam nustatytas koronavirusas. „Tėvas reanimacijoje, jam ventiliuojami plaučiai. O mums kyla klausimas - ligoninių testais tikėti negalima?“ - klausė išsigandusi moteris.
„Mano šeimai ši informacija, gal nebepadės, bet kiti žmonės turi ją išgirsti ir pasisaugoti. Mes gal neteksime tėčio, bet kiti turi susirūpinti“, - kalbėjo išsigandusi moteris, sakydama, kad jos sergantis tėtis Klaipėdoje naudojosi visuomeniniu transportu, ėjo į darbą ir lankėsi parduotuvėse. Tai reiškia, kad pavojingas virusas galėjo plačiai pasklisti, ir moteris mano, kad dabar Klaipėdoje tapo visiškai nebesaugu nei į parduotuvę nueiti, nei į medikus kreiptis.
Pasak klaipėdietės, tėčio žmona dirba Klaipėdos universitetinės ligoninėje. Ji kovo viduryje užsikrėtė koronavirusu, spėjama nuo vienos darbuotojos, kuri vėliau mirė. Tėčio žmona iki šiol yra ligoninėje, virusas jai vis nustatomas, o kadangi vyras su ja bendravo, jis karantinavosi dviems savaitėms savo namuose.
Pirmasis testas, darytas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, buvo neigiamas, tad po dviejų savaičių privalomo karantino vyras autobusu ramiai vyko į darbą. Deja, pasijuto blogai ir praėjusį sekmadienį kreipėsi į Universitetinę ligoninę.
Pasak dukros, padarytas antrasis testas dėl KOVID-19 buvo neigiamas ir nors vyras jautėsi blogai, buvo gydytojų išsiųstas gydytis į namus.
„Tėvas tada pasitarė su pažįstamais, kurie tą pačią dieną jį nuvežė į Klaipėdos Raudonojo kryžiaus ligoninę. Jį priėmusi gydytoja, dar neatlikusi tyrimo, įtarė, kad tėčiui koronavirusas. Ji padarė tyrimą ir atsakymas buvo teigiamas. Tėtis buvo nuvežtas į Universitetinę ligoninę, dabar jis guli reanimacijoje, dirbtinėje komoje. Jam ventiliuojami plaučiai, yra labai blogai. Tai klausimas – kuo skiriasi ligoninių testai? Kodėl vienoje ligoninėje nenustatė viruso net du kartus, o kitoje – iškart?“ - klausia pašnekovė.
Moteris sako, kad jos sergantis tėtis Klaipėdoje turėjo daug kontaktų. Bendravo su dviem žmonėmis, kurie vėžė jį į ligoninę, bendravo su savo broliu ir sūnumi, ką jau bekalbėti apie viešąjį transportą ir parduotuves.
„Aš kontakto neturėjau, bet dabar pusė giminės išsigandę. Visi turi mažų vaikų. Jei ligoninėse koronaviruso nenustato, baisu net ten važiuoti. Juk tėvas turėjo kontaktą net su dviejų ligoninių darbuotojais“, - kalbėjo pašnekovė, apgailestaudama, kad tėčio dabar, dėl jo prastos būklės, net negalima paklausti, kur konkrečiai jis lankėsi.
Moteris nuogąstauja, kad Klaipėdą gali ištikti Nemenčinės likimas, kur virusas buvo paskleistas plačiai ir miestelis, tapęs KOVID-19 infekcijos židiniu, buvo uždarytas.
Etaplius.lt klausimus dėl klaipėdiečio, kuriam tą pačią dieną du testai skirtingose ligoninėse parodė priešingus rezultatus, pateikė Sveikatos apsaugos ministerijai. Štai, ką komentuoja Spaudos tarnybos vyriausioji specialistė Jolita Macelytė:
PGR diagnostinis tyrimas parodo, ar tyrimo paėmimo metu žmogaus kvėpavimo takuose aptinkamas virusas. Inkubacinio periodo metu jis gali būti neigiamas, nors žmogus jau yra užsikrėtęs. COVID-19 ligos inkubacinis periodas – iki 14 dienų.
Su susirgusiu asmeniu sąlytį turėjusiems asmenims privaloma 14 dienų izoliacija, sveikatos būklės stebėjimas. Jei izoliacijoje esančiam asmeniui pasireiškia ligos simptomai (karščiavimas, sausas kosulys, gerklės skausmas, dusulys, sloga, raumenų skausmas), būtina nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją arba karštąją liniją 1808.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai atlieka atvejų epidemiologinį tyrimą, kurio metu aiškinasi sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikomas priemones.