PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gegužės 19 d. 16:33

Po dviejų metų pertraukos Panevėžio politikai posėdžiavo savivaldybėje: sako, jog išsiilgo kolegų

Panevėžys

RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


217281

Po daugiau kaip dviejų metų, kol šalyje siautėjo pandemija ir buvo paskelbta ekstremali situacija, Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos posėdis šiandien vyko gyvai – nuotolinis politikų darbas baigėsi ir jie šiandien posėdžiavo Savivaldybės trečiojo aukšto salėje.

Pagerėjo pandeminė situacija

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priminė, kad nuo 2020 metų vasario mėnesio Tarybos posėdžiai organizuoti nuotoliniu būdu.

Nuotoliniu būdu posėdžiavome daugiau kaip porą metų. Pagaliau grįžtame prie normalaus, ne nuotolinio darbo. Kita vertus, ir pandeminė situacija pagerėjo ir nuslūgo sergamumas COVID-19. Nėra taip, kad pasiilgau ar ne gyvų posėdžių – darbas yra darbas, o ne koks festivalis. Tačiau reikia pripažinti, kad ir nuotoliniame darbe buvo daug pozityvo. Karantinas daug ko išmokė – geriau ir racionaliau naudotis technologijomis. Kita vertus, nematau didelio skirtumo ar dirbti nuotoliu, ar gyvai“, – aiškino miesto meras ir prisiminė, kad Tarybos nariai pernai prašė keisti posėdžių tvarką ir posėdžiauti tiesiogiai.

Balsavimas skaidresnis

Tarybos, visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ narė Viktorija Vidžiūnienė pasidžiaugė, kad posėdžiai ir vėl vyksta gyvai.

„Pirmiausia džiugu, kad galėjome su kolegomis pasimatyti ir gyvai bendrauti. Jauti tiesioginių posėdžių emocijas, kolegų palaikymą, girdi ir matai oponentą. Gyvų posėdžių pasiilgau ir smagu, kad sugrįžome prie gyvo formato. Be to, gyvų posėdžių privalumas – galimybė iš karto matyti kiekvieno Tarybos nario balsavimo rezultatus. Toks balsavimas ne tik skaidresnis, bet ir jaučiama didesnė atsakomybė. Balsuojant nuotoliniu būdu, matydavome tik balsavimo rezultatus, o skaičiais juos įvardindavo meras. Norint sužinoti, kaip balsavo konkretus Tarybos narys, turėjai po posėdžio prašyti atsiųsti konkretaus klausimo balsavimo rezultatus“, – kalbėjo V. Vidžiūnienė.

Tiko abu variantai

Tarybos narys Mantas Leliukas teigė, kad jam tiko ir nuotoliniai, ir tiesioginiai posėdžiai, bet sako, kad ne visų politikų pasiilgo.

„Su kuriais bendrauju, bendravimui netrukdo nuotoliniai posėdžiai, o su kuriais bendravimas nevyksta, tai ir tiesioginiame posėdyje nebendrauju bei nenoriu regėti akyse. Įvertinus visas aplinkybes, nuotoliniuose posėdžiuose beveik visada dalyvauja visi Tarybos nariai, o tai jau gerai. Tiesioginiai posėdžiai turi savo privalumų, gali replikas laidyti, jei išjungia mikrofoną. Pats esu daugiau linkęs į nuotolinį posėdį. Patogiau dirbti, o reikšti savo poziciją gali ir nuotoliu. Kita vertus, nuotoliniai posėdžiai politikus išmokė geriau naudotis technologijomis“, – įvertino nuotolinius posėdžius M. Leliukas.

Patogiau bendrauti

Visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ narys Petras Luomanas svarstė, kad nuotoliai posėdžiai buvo patogesni.

„Nereikia niekur eiti, laikas susitaupo. Tačiau, mes esame komunikabilūs žmonės ir mėgstame bendrauti, todėl tiesioginiai posėdžiai – geriau. Juolab kad per pandemiją žmonės atitolo vienas nuo kito, o norisi bendrystės. Antra vertus, pandemija turėjo savo privalumų. Visi galėjome patobulinti darbą su informacinėmis technologijomis ir žmonės šitoje srityje padarė pažangą“, – sakė P. Luomanas, bet pripažino, kad natūralaus bendravimo niekas negali pakeisti.

Baigėsi simuliacija

Konservatorė Indiana Grigienė aiškina, kad gyvi Tarybos posėdžiai – privalumas, nes juose gali išreikšti savo emocijas, gali bendrauti gyvai su kolegomis.

„Nuotoliniuose posėdžiuose galėjai pasimuliuoti, o tiesiogiai taip elgtis negali – vyksta transliacija. Gyvi posėdžiai įpareigoja dirbti. Be to, net ir išjungus mikrofoną, gali replikuoti ir repliką girdės kiti Tarybos nariai. Tiesioginiuose posėdžiuose darbas vyksta normaliai – negali užsiimti kitais darbais“, – teigė politikė.

jusupnv-03-1.jpg