Po dvejų metų pertraukos į Lazdijus sugrįžo „Pasienio fiesta“ – subūrė tūkstančius Lietuvos ir kitų šalių pasienio gyventojų

Po dvejų metų pertraukos į Lazdijus sugrįžo „Pasienio fiesta“ – subūrė tūkstančius Lietuvos ir kitų šalių pasienio gyventojų
Alytus
Dainiaus Stankaus nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

 Po dviejų metų pertraukos į Lazdijus sugrįžo viena didžiausių Dzūkijos krašto šventė „Pasienio fiesta“. Birželio 3-4 d. Lazdijų krašto, kaimyninių rajonų gyventojai, taip pat svečiai iš Lenkijos, Estijos ir Ukrainos susibūrė, kad pajustų žmones skiriančių ir jungiančių sienų galią.

„Per tuos dvejus metus supratome, kaip sunku būti atskirtiems vieniems nuo kitų apribojimų, kaukių, įsitikinimų, ir karo žiaurumų visai čia pat – mums artimų likimo brolių žemėse. Iš naujo išmokome vertinti šypsenas, kurių nematėme už kaukių, pajutome, kaip svarbu turėti artimą šalia, laikyti jį už rankos nesilaikant tų poros metrų atstumo. Tad džiaukimės bendryste, šypsokimės visa širdimi kaimynui – tam iš gretimo namo, ir tam, kuris ką tik atvažiavo pas mus broliško prieglobsčio“, – sveikindama susirinkusius kalbėjo Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

„Sienos ir skiria, ir jungia“ – tokia buvo šių metų renginio idėja, kalbanti apie gyvenimą skirtingose sienos pusėse, apie taikų ir karo apniauktą dangų, žmonių likimus bei  apie sunkią valandą tirpstančias sienas tarp žmonių.

Šeštadienio popietę „Pasienio fiesta“ nusidažė saulės ir dangaus spalvomis – 1600 dalyvių iš Lazdijų ir kitų kraštų, užsienio svečiai, bendruomenės, įstaigos ir organizacijos dalyvavo vienijančioje eisenoje ir taip išreiškė palaikymą Ukrainai.

„Pasienio fiestos“ metu pasirašyta istorinė sutartis – Lietuvos ir Lenkijos kraštų bendrystės ir tautų draugystės deklaracija. „Šiandien mums reikia saugumo jausmo, reikia burtis, reikia nepalaužiamos vienybės parodant agresoriams visiems laikams – mūsų sienos ir širdys susijungia prieš agresiją, susijungia dėl bendrų tikslų, bendros laisvės ir jos teikiamo džiaugsmo, kuriuo nebijome dalintis,“ – pasirašydama sutartį pažymėjo A. Miškinienė.

Tradiciškai šventės metu abi šventės dienas vyko meninė programa, Lazdijų krašto atlikėjų pasirodymai ir koncertai, „Bendrystės vakarienė“, kurioje visi norintys vaišinosi kaimyninių valstybių tradiciniais patiekalais – estiška koše, latvišku troškiniu, lenkiška, ukrainietiška bei lietuviška sriuba.  Vakarienės metu surinktos aukos skirtos Ukrainai.

Šventės metu buvo paskelbtas Lazdijų rajono garbės pilietis. Šiais metais garbės piliečio vardas bei tai liudijančios regalijos įteiktos UAB „Pietų Megrame“ generaliniam direktoriui, šios bendrovės steigėjui ir savininkui, kultūrinių renginių mecenatui, nestokojančiam dėmesio religinėms bendruomenėms Juozui Megelinskui.