Po daugiau nei dvejus metus trukusios renovacijos Lietuvos zoologijos sodą tikimasi atverti jau šį rudenį

Kaunas
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos zoologijos sodo bendruomenė praneša, kad daugiau nei dvejus metu trunkanti sodo renovacija jau beveik pasiekė savo tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Atsinaujinusį Zoologijos sodą lankytojams tikimasi atverti jau šių metų rudenį.

Kaip skelbiama žiniasklaidai išplatintame pranešime, šiuo metu jau yra pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas šlaite bei vaikų žaidimų aikštelė. Nugriautas senasis vilkų voljeras, vasaros metu laukiami senojo terariumo bei beždžionių pastato griovimo darbai.
 
Tuo metu egzotariume pradėtas vidaus įrengimas: stiklinami gyvūnų voljerai, dažomos sienos. Buvusiame senojo liūtyno pastate bus įrengta edukacinė erdvė, kurioje bus galima iš arti susipažinti su biologine gamtos įvairove, pasaulio ir Lietuvos nykstančiomis gyvūnų rūšimis bei jų buveinėmis, aplinkos ir istorijos pažinimo objektais, ekologiniais taršos veiksniais.
 
Pažymima, kad svarbiausiais akcentais taps edukacinės instaliacijos: daugiau nei 3,5 metrų skersmens įeinamas gaublys, kuris padės susipažinti su pasaulio biologine įvairove ir ją galinčiais pakeisti veiksniais, Lietuvos zoologijos sodo istorinių įvykių sekai pažymėti sukurta laiko kapsulė bei istorinė Tado Ivanausko kabineto reprodukcija.
 
Nors statybų darbai vyksta visu pajėgumu, tačiau gyvūnų perkėlimai ir adaptacija dar tik prasideda. Jau praėjusių metų žiemą buvo pradėti vykdyti pirmieji gyvūnų adaptaciniai perkėlimai. Savo naujus namus spėjo išbandyti: snieginiai ožiai, žirafos, arktiniai vilkai, lapės, lūšys bei laukinės katės. Stumbrų perkėlimas į naująją ekspoziciją planuojamas ateinančios savaitės pradžioje.
 
Lietuvos zoologijos sodas prognozuoja, kad kasmet bus sulaukiama iki 300 tūkst. lankytojų.