Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
G. Paluckas / ELTA
Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA
„Tikrai sakau nuoširdžiai – dėl tikrųjų paties mitingo organizatorių tikrai neturiu jokių priekaištų ir jokių kaltinimų. Nežinau, kaip susidarė toks įspūdis“, – penktadienį sakė G. Paluckas.
„Man iki šios dienos tie tikrieji, kaip sakoma, renginio organizatoriai, kurie teikė paraišką į savivaldybę, tikrai net nebuvo žinomi. Nežinau, kaip susidarė toks įspūdis. Aš kalbėjau apie tas politines organizacijas, kurios „Facebook“, socialiniuose tinkluose situaciją apibūdino kaip galimą tironiją, kurie kvietė rinktis žmones į mitingą, atitinkamai pabrėždami teisę sukilti. Aš kalbėjau apie tuos politinius oponentus, kurie socialiniuose tinkluose dalijo šiuos kvietimus“, – ketvirtadienio vakarą išsakytas mintis tikslino politikas, pridurdamas, jog jau susisiekė su mitingo organizatoriais.
„Mes šįryt su jais kontaktavome, man jie parašė, aš situaciją paaiškinau. Aš neturiu jokių priekaištų, gerbiu visų teisę į taikų demokratinį susirinkimą, mitingą, piketą ar kitokią protesto formą. Aš manau, kad čia yra kažkoks nesusipratimas“, – tęsė jis.
Taip politikas teigė paklaustas apie vieno iš protesto organizatorių, Manto Meškerio viešą kreipimąsi. Aktyvistas reikalavo G. Palucko paneigti melagingus pareiškimus, esą prie vykusio protesto prisidėjo politiniai oponentai, o mitingu siekta pasipriešinti rinkimų rezultatams.
Visgi, G. Paluckas nesitraukia nuo minties, jog ketvirtadienį kelis tūkstančius žmonių subūrusiame pikete išreikštas nepasitenkinimas spalį vykusių Seimo rinkimų rezultatais. Tiesa, akcentavo socialdemokratas, tokie prieštaravimai sklido iš dabartinei valdančiajai daugumai oponuojančių politinių jėgų.
„Mes, matyt, turime įvertinti dvi šio renginio puses arba du aspektus. Pirmasis dalykas – aš lygiai taip pat pasisakau prieš neapykantos sklaidą, prieš diskriminaciją, antisemitizmą, ksenofobiją. Apie tai net kalbos negali būti ir dėl to dar kartą kartoju, kad tokių dalykų nėra nei būsimoje Vyriausybėje, nei mano asmenyje, nei koaliciniame susitarime“, – kalbėjo Seimo narys.
„Tačiau, kaip ir minėjau, kalbant apie kai kurių politinių oponentų įvairius pasisakymus ir kvietimų formatus, man susidarė įspūdis, kad jie nėra patenkinti rinkimų rezultatais. Mačiau ir Laisvės partijos veikėjus, kai kurių konservatorių veikėjus ir jų įrašus socialiniuose tinkluose. Man susidaro įspūdis, kad jie nelabai patenkinti rinkimų rezultatais ir labai norėtų apriboti parlamentinių demokratinių partijų teisę sudaryti koalicijas. Man toks įspūdis tikrai susidarė. Gal jis klaidingas“, – savo matymą aiškino jis.
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas kartojo besitikintis, kad, nepaisant kilusio visuomenės nepasitenkinimo ir protestų, rinkėjai leis valdančiajai daugumai darbais įrodyti, jog naujoji valdžia yra verta pasitikėjimo.
„Aš tikrai nuoširdžiai tikiuosi, kad žmonės išsisakę ir, tam tikra prasme, nuleidę garą, vis tik turės tą strateginę kantrybę ir luktels, kol Vyriausybė galės savo darbais parodyti, kad ji verta pasitikėjimo“, – vylėsi Seimo narys.
„Organizatoriams neturiu nei kaltinimų, nei priekaištų. Tai sąžiningi žmonės, reaguojantys į tas politines aktualijas ir turintys pilną teisę net ir į neigiamą nuomonę dėl politinių procesų. Tai demokratijos pagrindas“, – apibendrindamas pakartojo G. Paluckas.
Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, prie Seimo rūmų susirinko keli tūkstančiai šalies gyventojų, smerkiančių Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sprendimą kurti valdančiąją koaliciją su „Nemuno aušra“, kurios lyderis Remigijus Žemaitaitis antisemitiniais pareiškimais sulaužė parlamentaro priesaiką.
Protestui įsibėgėjus, jo dalyviai ant scenos užlipti kvietė ir būsimą premjerą Gintautą Palucką, tačiau šis pikete nepasirodė.
Seimo posėdžio pertraukos metu G. Paluckas teigė, kad ši protesto akcija suorganizuota post factum, mat koalicinė sutartis pasirašyta dar pirmadienį. Jis taip pat pabrėžė manantis, jog renginys organizuojamas dėl nepasitenkinimo rinkimų rezultatais.
„Aš pačiai idėjai nepritariu, nes mitingas pradėtas organizuoti neprisiekus naujai valdžiai, tai aš suprantu, kad yra keliamas klausimas dėl rinkimų rezultatų. Tų dalykų niekas ginčyti negali, tokia yra tautos valia“, – ketvirtadienį teigė G. Paluckas.