Plungės rajono savivaldybės taryba patvirtino 2024 metų biudžetą

92ab49b65f66be1b4514b207daf1953cae3f9c93
Plungė
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Plungės rajono savivaldybės inf.

Plungės rajono savivaldybės taryba patvirtino svarbiausią metų dokumentą – 2024 metų biudžetą, kuris – net 9 milijonais arba 16,5 proc. didesnis, nei buvo 2023 metais. Planuojamos pajamos – daugiau nei 63 milijonai eurų, 2023 metais nepanaudotos biudžeto lėšos – 4,4 mln. eurų, skolintis planuojama 3,7 mln. eurų. Išlaidų planas, sudėjus pajamas, likutį ir paskolą, – apie 71 mln. eurų.

Biudžeto projektą Savivaldybės tarybai pristatė Savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Biudžete – 63 milijonai eurų, jis gerokai didesnis nei pernai, tačiau dar nėra pilnas, nes mūsų dar nepasiekė Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos, dar neturime tikslių skaičių iš kai kurių ministerijų.“

Kaip sakė Savivaldybės meras, didelė dalis išlaidų (56 proc.) tenka darbo užmokesčiui ir „Sodrai“, bet ir kai kuriose programose šiemet lėšų gerokai daugiau nei pernai: Ekonominės ir projektinės veiklos programa nuo 4,9 mln. Eur išaugo iki 7,5 mln. Eur, Socialiai saugios ir sveikos aplinkos kūrimo programa nuo 10 mln. Eur išaugo iki 12,7 mln. Eur, Kultūros ir turizmo programa – nuo 3,2 mln. Eur iki 3,9 mln. Eur.

„Tik džiaugtis galime, kad kultūros centrų veiklai šiemet skyrėme dvigubai daugiau lėšų nei anksčiau, kad įsitraukėme naujų objektų – pavyzdžiui, velotrasos įrengimui numatėme 100 tūkst. eurų. 712 tūkstančių numatyta Plungės ligoninei – naujo Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus statybai ir įrengimui, statybų  leidimas jau gautas, tad šiemet jau daug padarysim“, – pristatydamas biudžetą minėjo meras Audrius Klišonis.

Nemenkos sumos pasieks ir švietimo įstaigas. Viena iš jų – Senamiesčio mokykla, kurios stadionui skirta 423 tūkst. eurų. Be to, ši mokykla prisijungs prie tų, kurios pačios rūpinasi savo bendruomenės maitinimu – savo valgyklas jau turi Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija ir „Ryto“ pagrindinė mokykla, o šiemet, tam gavusi 90 tūkst. eurų, maitinimo paslaugą teiks ir Senamiesčio mokykla. Dar – ši mokymo įstaiga bus pritaikyta moksleiviams su negalia. Mokymo įstaigas pasieks ir Tūkstantmečio mokyklų programos lėšos.

„24 proc. daugiau gaus ir reprezentacinės Plungės futbolo ir krepšinio komandos, daugiau lėšų numatėm ir sniego valymui ir daugeliui kitų dalykų. Žinoma, visų lūkesčių nepateisinome, bet tai ir neįmanoma, bet finansavimas išaugo kone viskam“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.

Tvirtinant 2024 metų Plungės rajono savivaldybės biudžetą, dalyvavo visi 25 Savivaldybės tarybos nariai. 16 iš jų balsavo „už“, 1 „prieš“, 8 susilaikė. Tai sprendimas dėl svarbiausio Savivaldybės dokumento priimtas.