Plungės rajono lopšeliams-darželiams nupirktos indaplovės

414476932_771203585047358_4151102349928986862_n
Plungė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Plungės rajono savivaldybės inf.

Prieš pat Kalėdas Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis ir Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis aplankė keletą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, kurias Plungės rajono savivaldybė metų pabaigoje aprūpino naujomis indaplovėmis. Šio pirkinio tikslas – pagerinti darbo sąlygas ugdymo įstaigų darbuotojams.

Dar tada, kai vietoj Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos buvo ruošiamos naujos Plungės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ „Vėrinėlio“ skyriaus grupės, šios įstaigos administracija pasiūlė nupirkti indaploves ir taip pagerinti grupėse dirbančių auklėtojų padėjėjų darbo sąlygas.

Gerajai praktikai pasiteisinus, nuspręsta indaplovėmis aprūpinti visas Plungės rajono švietimo įstaigas, kurios vykdo ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad tokios įrangos į grupes norėtų devynios švietimo įstaigos. Atsižvelgiant į pageidavimus, nupirktos 78 indaplovės.

Lopšelių-darželių grupėms nupirktos 75 buitinės indaplovės. Jomis naudosis (ar jau naudojasi) „Saulutė“, „Rūtelė“, „Pasaka“, „Raudonkepuraitė“, „Vyturėlis“ (kartu su skyriais Didvyčiuose ir Prūsaliuose), „Nykštukas“ (kartu su skyriumi Kantaučiuose). Be to, įsigytos 3 kupolinės (pramoninės) indaplovės – Šateikiams, Plateliams ir Alsėdžiams. Šiose įstaigose – iki trijų grupių, tad visos naudos vieną indaplovę.

Dalis įstaigų naująsias indaploves jau išbandė. Ir direktorės, ir darbuotojos džiaugėsi, kad darbo bus mažiau ir jis palengvės. „Žinoma, kad šaunu. Per dieną sutaupysime apie dvi valandas, kurias skirdavome indams plauti, šluostyti. Dabar viską padarys indaplovės, o mes tuo metu galėsim pasirūpinti vaikais, padėti pedagogėms“, – pasakojo įstaigų darbuotojos.

Tuo pačiu pirkimu nupirkta ir kitos įrangos – 6 kaitviečių elektrinė viryklė (kaitlentė), pramoninė skalbimo mašina bei džiovyklė. Šiais naujais įrenginiais pakeista atgyvenusi, pasenusi ir naudoti nebetinkama įranga, buvusi lopšelyje-darželyje „Saulutė“.

Bendra pirkimo vertė – 55 501,49 Eur.