Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Iš Kuršių nerijoje vykusios didžiulės talkos grįžę Plungės LIONS klubo nariai pasakoja, kad nuo šiol kelionė Kuršių nerijos keliu bus kitokia.
Po šio savaitgalio tarp Juodkrantės ir Pervalkos atsivėrė nuostabus ir didingas Mirusių kopų vaizdas. Nuo pagrindinio kelio dabar matyti ne tik įspūdingo grožio Pilkosios kopos, žmonių dar vadinamos Negyvosiomis arba Mirusiomis, bet ir Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas.
„Palei pažintinį taką link Kuršių marių ir prieigose trūko akiai malonesnio vaizdo – bendros tvarkos po stambių miško kirtimo darbų. Po šio savatgalio vaizdas pasikeitęs, vietovė tapo dar patrauklesnė ir malonesnė pasivaikščiojimui. Atsivėrė gražus unikalių kopų kraštovaizdis“, - pasakoja Plungės LIONS klubo narys Aidas Kėsas.
Dėl sutankėjusio miško šių gražių vietų nuo kelio nebuvo matyti. Pastaruosius kelis mėnesius čia vyko miško kirtimai, o šį savaitgalį suvažiavę LIONS klubų narių sutvarkė beveik 6 hektarų ploto aplinką – savivarčiai vos spėjo išvežti suneštas šakas, sugrėbtus spyglius bei lapus.
„Grėbėme ir švarinome augalinį sluoksnį, medienos likučius, atliekas krovėme į maišus, tempėme į iškrovimo vietą, rinkome ir nešėme šakas, tvarkėme traktorių provėžų paliktas duobes, vieni kitus skatinome ir džiaugėmės“, - talkoje nudirbtus darbus vardina plungiškiai.
Pilkosios kopos yra saugomos, nes jose auga įvairių rūšių unikalių augalų. Savaitgalį pašalinus maksimalų kiekį organinių atliekų, jau šią vasarą čia pradės želti žolė ir pagerės sąlygos augti unikaliems pilkųjų kopų augalams.
Plungės LIONS klubo nariai A.Kėsas ir Rolandas Mačiuitis sako, kad Kuršių nerija turbūt visos Lietuvos žmonėms yra unikalus, ramus, saugotinas ir gerbiamas mūsų šalies gamtos kampelis.
„Nors mokslas ir technologijos iš esmės daug ką gyvenime pakeitė, bet prie gamtos mes turime taikytis – ją mylėti, tausoti ir rūpintis“, - po našios talkos Kuršių nerijoje kalbėjo plungės vyrai.
„Šio ypatingo Pilkųjų kopų vaizdo atvėrimas buvo suplanuotas jau 2013 metais ir šį savaitgalį jis buvo įvykdytas. Tai buvo įspūdingo dydžio ir našumo LIONS klubų talka, Kuršių nerijoje – didžiausia. Mums reikėjo tiek daug talkininkų, nes Kuršių nerijos miškuose viskas daroma nenormaliai. Jeigu kitur tokios miško kirtimų atliekos – šakos, lapai, spygliai – yra paliekamos, tai pas mus būtina pašalinti organiką, kad galėtų augti smėlynų augalai“, - pasakoja Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.
LIONS klubų gubernatorius Gintautas Piragius stebėjosi: „kai sutvarkėme po kirtimų likusias medienos atliekas, sužėlusius augalus, išlyginome nuo sunkiasvorės technikos atsiradusias duobes, vėžes, dar geriau pasimatė unikalaus kraštovaizdžio elementai, atsivėrė nuostabūs vaizdai – daug kartų ten važinėjau ir net neįsivaizdavau, kad nuo kelio gali atsiverti toks gražus vaizdas“.
Be jau trečius metus iš eilės organizuojamos masinės talkos, LIONS klubai yra palikę ir daugiau pėdsakų Kuršių nerijoje. 2017 metais, tarptautinei LIONS organizacijai švenčiant šimtmetį, Lietuvos LIONS klubai Nidoje pastatė vėtrungę. Bardų skvere, Nidos marių pakrantėje, mecenuojant LIONS klubams buvo pastatyta bronzinė skulptūra Vytautui Kernagiui, taip pat LIONS organizacijos nariui. Šias vietas plungiškiai LIONS nariai tradiciškai, po talkos, aplanko Nidoje.
Kiekvienąkart atvykdami į šią unikalią Lietuvos smėlio juostą, LIONS klubų talkininkai ne tik daro gerus darbus gamtai, bet ir atranda dar nematytas vietas.
„Sužinojome istoriją apie Žirgų ragą ir jo geografinę istorinę paskirtį, Pervalkos pavadinimo kilmę, unikalų Pervalkos švyturį, o iš Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio – kad LIONS nariai yra visada labai laukiami Kuršių nerijoje. Taip pat pažinome ir Kuršių nerijos krašto tradicijas, etnografines dainas, kostiumus, šventes. Nidoje kaip tiktą savaitgalį vyko nuotaikinga žvejų šventė Žiobrinės“, - įspūdžiai dalinosi Plungės LIONS klubo nariai.
Aplinkos apsauga yra viena iš prioritetinių LIONS klubų veiklos sričių ir Lietuvoje, ir pasaulyje.
„Aplinkos saugojimas šalyje, kurioje sakoma „Sveikata – didžiausias turtas“ yra natūraliai įkvėptas žingsnis. Gyventi sveikai, reiškia gyventi su meile gamtai, tvarkingai ir atsakingai. LIONS klubų nariai savo darbais daro aplinką ne tik švaresnę bei mielesnę, bet ir kuria tarpusavio supratimo, sutarimo atmosferą savo miestų ir miestelių bendruomenėse. Tai darome mažais žingsneliais ir iš liūtiškos širdies vardan mūsų visų gerovės. Be įvairių paramos projektų, akcijų atskiroms bendruomenėms klubo nariai visada noriai prisideda ir prie aplinkos tvarkymo. Bet didžiausias aplinkos tvarkymas prasideda nuo kiekvieno mūsų nenumestos šiukšlės“, - užsidegę kalba aktyvūs plungiškiai.
Plungės LIONS klubo nariai aplinkos saugojimą vadina itin svarbia asmens vertybe, sieja su laisve.
„Pamenate, net Sąjūdžio ištakose buvo labai aktyvus Žaliųjų judėjimas, kuris davė daug inspiracijų siekiant laisvės ir darnos“, - patriotiškai užbaigia iš didžiulės Kuršių nerijos talkos grįžę plungiškiai.