Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.LTŠaltinis: Plungės rajono savivaldybė
Kaip sakė Plungės ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, tai, kad į kolektyvą įsilieja jauni gydytojai, džiugina ir jį, ir, žinoma, pacientus. Jaunosios gydytojos yra puikios savo srities specialistės, jau spėjusios pelnyti į Vidaus ligų ar Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius patekusių pacientų pasitikėjimą ir pagarbą.
O ir pačios gydytojos apie savo pacientus atsiliepia tik pačiais geriausiais žodžiais: nuoširdūs, paprasti pasitikintys gydytojo kompetencija.
Daugiau nei prieš metus Plungės ligoninėje dirbti pradėjusi Gerda Rimkutė šiuo metu eina tiek terapijos padalinio, tiek Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjos pareigas. Kadangi šiuo metu dėl remonto šis skyrius glaudžiasi viename aukšte su Vidaus ligų skyriumi, tai ir abi jaunosios specialistės dirba greta, pasitardamos dėl diagnostikos ir gydymo, pagelbėdamos viena kitai. Jų žinioje – 40 lovų, o ekstriniu atveju būtų galima gydyti ir 46 ligonius.
„Plungės ligoninėje dirbu jau kone pusantrų metų. Prieš tai teko padirbėti Klaipėdoje – ir respublikinėje, ir universitetinėje ligoninėse. Tad turiu su kuo palyginti. Ir lygindama daugiau pliusų dedu Plungės ligoninei“, – kalbėjo Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėja Gerda Rimkutė, dar pajuokavusi, kad vienas didesnių iššūkių – susikalbėti su žemaičiais. „Bet jei jau visai nesuprantu, slaugytojos išverčia“, – juokėsi gydytoja.
Gydytoja Gerda Rimkutė neslepia, kad gavusi kvietimą dirbti Plungės ligoninėje ji šiek tiek nerimavo: ar rajoninėje ligoninėje bus priemonių ištirti pacientus, kokios galimybės juos gydyti, ar Plungės ligoninė apskritai išliks. Dabar šie klausimai gydytojos nebekamuoja. „Čia viskas kur kas geriau, nei tikėjausi. Tai, ką gali pasiūlyti Plungės ligoninė, tikrai pranoko mano lūkesčius. Yra ir naujas kompiuterinis tomografas, ir visa kita diagnostinė įranga – tik tirk ir gydyk. Yra viskas, ko reikia antrinio lygio gydymo įstaigai, ir net daugiau. O ir pacientų požiūris džiugina: kai priėmimo skyriuje jų klausia, pas ką norėtų patekti – pas jauną ar labiau patyrusį gydytoją, jie be baimės renkasi ir jauną, nes pasitiki“, – darbo Plungės ligoninėje patirtimi dalijosi jauna terapeutė.
Jauna gydytoja pastebėjo ir dar vieną dalyką: „Ir aš, ir kolegos labai džiaugiamės ligoninės vadovybės požiūriu į reformą ir pokyčius. Per tą laiką, kiek čia dirbu, progresas – didžiulis. Kai toks požiūris, manau, ligoninė ne tik išliks, bet ir sutvirtės, o direktoriui pavyks pritraukti ir jaunų gydytojų, ir slaugos specialistų.”
Danielė Ivanauskaitė į Plungę atvyko iškart po studijų Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Ją čia taip pat pasikvietė ligoninės direktorius Remigijus Mažeika. Tiesa, Vidaus ligų skyriuje ji dirba tik nuo rugpjūčio, tačiau prieš tai keletą mėnesių padirbėjo Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje, tad pažintis su gydymo įstaiga, kolektyvu ir pacientais įvyko kiek anksčiau.
Jaunoji terapeutė – kaunietė. Baigusi mokslus, turėjo pasiūlymų likti gimtajame mieste, bet… Anot gydytojos, ten ir krūviai didesni, ir atlyginimai tų krūvių neatitinkantys. Tad ji buvo atvira ir kitiems pasiūlymams – dairėsi ligoninių, kurios po reformos netaptų slaugos ligoninėmis, kurios turi ką pasiūlyti ir gydytojui, ir pacientui. „O Plungės ligoninė tikrai turi ką pasiūlyti. Ir ištyrimo galimybės didelės, ir gydymui didelis dėmesys. Jei matome, kad pacientui reikia tretinio lygio konsultacijų ar gydymo, drąsiai siunčiame juos pas specialistus. Tai neribojama. Kaip ir tyrimai – pacientų sąskaita čia tikrai netaupoma“, – įsitikinusi Danielė Ivanauskaitė.
Pasak gydytojos, tai, kad ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pats vyksta ieškoti jaunų medikų, pats su jais derasi, nuteikia išties optimistiškai. „Atvykdama čia, maniau, kad rasiu nedidelę rajoninę ligoninę su ribotomis galimybėmis. Bet taip tikrai nėra. Viskas čia puiku. Vien tai, kad ligoninė turi modernų kompiuterinį tomografą, kad tuo aparatu dirba apmokyti technologai ir kad jis intensyviai eksploatuojamas, labai daug pasako apie gydymo įstaigą“, – mintimis dalijosi gydytoja.
Danielė Ivanauskaitė džiaugiasi paslaugiu ir draugišku kolektyvu, o ir pacientai – supratingi, nuoširdūs, paprasti. „Jau rinkdamasi specialybę žinojau, kad dauguma mano pacientų bus vyresnio amžiaus žmonės. Darbas su jais man – ne naujiena. Tarp ligonių turime ir devyniasdešimtmečių, ir vyresnių. Kiekvienas iš jų man labai svarbus, nusipelnęs ir gydymo, ir rūpesčio“, – sako gydytoja.