Plungės ligoninė įsigijo 45 naujas modernias funkcines lovas

416544931_774892824678434_9133873138627129677_n
Plungė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Plungės ligoninės inf.

Gruodžio viduryje į Plungės ligoninę „atkeliavo“ vienas paskutiniųjų įstaigos pirkinių – net 45 šiuolaikiškos funkcinės lovos, kurios skirtos aktyvaus gydymo skyriams.

Kaip pasakojo ligoninės Ūkio skyriaus vedėjas Stepas Petrauskis, matydami, kad dėl užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų vieno iš svarbiausių pirkinių – mamografo – šiemet įsigyti nepavyks, ligoninės vadovai kreipėsi į Plungės rajono savivaldybę prašydami mamografui numatytus 100 tūkst. eurų leisti panaudoti funkcinėms lovoms įsigyti. Paskelbę konkursą, gavo tris pasiūlymus, pasirinktas mažiausią kainą nurodęs tiekėjas, kuriam už 45 lovas sumokėta 115 tūkst. eurų.

Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pabrėžė, kad ši investicija labai svari ir reikalinga personalui ir pacientams, leidusi atnaujinti net trečdalį visų įstaigos lovų.  Už skirtas lėšas ligoninė nuoširdžiai dėkoja Plungės rajono savivaldybei, jos vadovybei.

Lovos paskirstytos 4 skyriams: Vidaus ligų, Chirurgijos ir traumatologijos, gydymo ir reabilitacijos, Anestezijos ir reanimacijos.

Kaip pasakojo Ūkio skyriaus vedėjas, atnaujinti lovas buvo būtina. Pati ligoninė buvo įsigijusi tik kelias, didžioji dalis – vokiečių, švedų labdara, o kai kurios – net nuo sovietmečio laikų. Jos – visiškai nefunkcionalios, nesaugios, be bortelių. Turėtosios funkcinės – mechaninės. Įsigytosios – elektrinės, su akumuliatoriumi, valdomos dviem pulteliais – vienas skirtas personalui, kitas pacientui.

Puiku ir tai, kad lovos pagamintos Lietuvoje, Prienuose. Jos sertifikuotos, su 2 metų garantija, detalių tiekimui – 5 metų garantija, be to, tiekėjas pridėjo garantinį raštą, kad dar bent 10 metų gamins tokias lovas, vadinasi, gauti detalių nebus problemų.

„Ypač patenkintas Chirurgijos ir traumatologijos skyrius. Lovos gerai važiuoja, labai funkcionalios, lengvai valdomos. O jiems tai ypač svarbu, nes pacientus būtent lovomis tenka transportuoti į operacinę, reanimaciją ir panašiai“, – kalbėjo Stepas Petrauskis.

„Taip, naujosios lovos jau mūsų skyriuje, jau guldome į jas pirmuosius pacientus, – džiaugėsi Chirurgijos ir traumatologijos skyriaus vyresnioji slaugytoja-slaugos administratorė Neringa Vasiliauskienė. – Mūsų profilis toks, kad su pacientais daug judame – vežame juos operuoti, todėl būtina, jog lovos būtų mobilios, lengvai stumiamos ir lengvai stabdomos, į reikiamą aukštį pakeliamos. Būtent tokias dabar ir gavome. Ir labai džiaugiamės, tikimės, teigiamai įvertins ir pacientai.“

Kaip pasakojo Neringa Vasiliauskienė, daugelis turėtųjų lovų – sunkiai stumiamos, kartais net nešamos. Tad personalui – ne į sveikatą. Naujosios – itin mobilios, kilnojamais kraštais, o ir pati lova ir kilnojasi, ir 3 vietose lankstosi – ties galva, nugara, kojomis. Valdomos paprastai ir aiškiai – spaudant pultelio mygtukus.

„Slaugytojos lovą gali pasireguliuoti pagal save, o tai aktualu ir pertvarstant pacientą palatoje, ir nuvežus jį į operacinę. Nereikia lankstytis, kilnoti, ir valyti bei dezinfekuoti jas lengviau nei senąsias. Tikrai didelis palengvinimas. O ir pats pacientas gali lovą pasireguliuoti taip, kaip jam norisi, kaip patogiau. Be to, ir estetinis vaizdas jau visai kitoks. Tai tikrai puiki investicija, ir mes, ir pacientai norėtų, kad visos lovos tokios būtų“, – naujuoju ligoninės pirkiniu džiaugėsi skyriaus slaugos administratorė.