Plungės gyventojai nuteisti už trispalvės išniekinimą

Plungės gyventojai nuteisti už trispalvės išniekinimą
Plungė
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Plungės apylinkės teismas ne kartą teistus plungiškius pripažino kaltais dėl Lietuvos valstybės vėliavos išniekinimo, jiems skirtos laisvės apribojimo bausmės.

Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, teismo sprendimu 24 metų V. G. skirta aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmė su įsipareigojimu visą bausmės vykdymo laiką neišeiti iš namų nuo 22 valandos vakaro iki 6 valandos ryto, pradėti dirbti ar būti registruotam Užimtumo tarnyboje.

Skirdamas bausmę 33-ejų A. V., teismas subendrino ją su ankstesne bausme ir jam paskyrė galutinę dvejų metų laisvės apribojimo bausmę, paskiriant įpareigojimus: visą bausmės vykdymo laiką tęsti darbą, šešis mėnesius nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Vasario 26 dieną Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai gavo vieno Plungėje esančio daugiabučio namo bendrijos atstovo pranešimą, kad nuo pastato dingo trispalvė.

Tiriant įvykio aplinkybes buvo nustatyta, kad vėliavą su laikikliu nuo daugiabučio sienos vasario 25-osios vakarą nuplėšė ten siautėję V. G. ir A. V.

Miesto vaizdo kameros užfiksavo, kaip abu vyrai nuplėštą vėliavą vilko grindiniu, o vėliau ją pakabino ant šviesoforo konstrukcijos. Dėl šio įvykio Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo tyrimą.

Abu kaltinamieji savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Jų teigimu, jie tenorėję pajuokauti ir tikslo išniekinti trispalvę neturėję.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Mindaugas Vilnius pažymėjo, kad už valstybės simbolių išniekinimą, nepaisant tokių veiksmų motyvų, yra baudžiama įstatymo numatyta tvarka.

Už valstybės simbolių išniekinimą gresia bauda arba laivės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. 

Tokie V. G. ir A. V. veiksmai teismo buvo įvertinti kaip viešas pasityčiojimas iš Lietuvos valstybės vėliavos, konstatuota, kad kiekvieno jų veika atitinka požymius nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 127 straipsnyje („Valstybės simbolių išniekinimas“).