Plėsis Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos patalpos: savivaldybė statys naują priestatą

1b2abdc780e0b4a951b2d77e80e7d4b26fc53364
Vilnius
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje trūkstant vietos mažiausiems Nemėžio seniūnijos gyventojams, Vilniaus rajono savivaldybė pranešė ketinanti statyti naują priestatą.

Anot savivaldybės, įgyvendinus planuojamą projektą, priešmokyklinukams, ikimokyklinukams ir pradinukams atsivertų kur kas daugiau erdvės.

„Prie Vilniaus miesto esanti Nemėžio seniūnija yra viena iš sparčiausiai besivystančių rajono seniūnijų. Turime užtikrinti ugdymo prieinamumą visiems vaikams. Džiugu, kad Nemėžio gimnazijoje jau įgyvendintas vienas reikšmingas projektas – bendruomenė džiaugiasi ne tik nauju sporto aikštynu ir atnaujintomis futbolo, krepšinio ir kt. sporto aikštelėmis, bet ir modernizuotomis mokymosi erdvėmis. Naujo priestato statyba – bus dar vienas svarbus įvykis gimnazijos bendruomenei“, – pranešime cituojamas Vilniaus rajono savivaldybės meras Robertas Duchnevičius.

Jo teigimu, naujame gimnazijos priestate bus ne mažiau nei po 3 priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupes, taip pat papildomos patalpos ugdymo veikloms, miegojimui, maitinimui, bus įrengti sanitariniai mazgai ir kt.

Daugiau erdvės bus ir pradinukams. Priestate projektuojama ne mažiau kaip 12 pradinių klasių. Taip pat bus įrengtos drabužinės, sanitariniai mazgai, fizinio aktyvumo salė pradinių klasių mokiniams ir laisvalaikio kambarys. Planuojama, kad pradinukai turės ir naują laboratoriją tiriamiesiems darbams. Priestato infrastruktūra bus pritaikyta visos dienos mokyklos veikloms.

Savivaldybės skaičiavimai, priestato statybos gali kainuoti apie 8 mln. eurų. Vilniaus rajono savivaldybė iš biudžeto skirs 6 mln. eurų, likusias lėšas sudarys Europos Sąjungos finansavimas.