Pledo dydis, sudėtis ir dizainas – 3 pagrindiniai kriterijai, svarbūs renkantis šį namų tekstilės gaminį

Pledo dydis, sudėtis ir dizainas – 3 pagrindiniai kriterijai, svarbūs renkantis šį namų tekstilės gaminį
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Žvalgantis po skirtingų namų interjerą, taisyklė, jog skonis neturi draugų, yra daugiau nei akivaizdi. Vieniems imponuoja jaukus, romantiškas Provanso stilius, kitiems – santūrus, stilingas, minimalistinis skandinaviškas interjeras. O kur dar klasikinis, vintažinis, modernus ir įvairūs kiti interjero sprendimai, kuriuos išpildyti padeda įvairūs daiktai ir aksesuarai: pradedant baldais ir baigiant smulkiausiomis detalėmis.

Kone kiekvienuose namuose, nepaisant vyraujančio interjero stiliaus, savo vietą atranda ir pledai.

Pledai, kaip namų tekstilės prekė bei interjero elementas, populiarus dėl savo universalumo. Tiek panaudojimo, tiek sudėties bei, žinoma, dizaino prasme. Norint, jog perkami pledai internetu, viliojantys ne tik pasirinkimo įvairove, bet ir paprastu įsigijimo procesu, atitiktų ar net pranoktų lūkesčius, būtina atlikti namų darbus. Reikėtų pasidomėti naudingais patarimais,  renkantis šį gaminį.

Pledo dydis

Jei ieškote pledo, kurį ketinate naudoti, kaip stilingą lovos ar sofos užtiesalą, pledo dydis – vienas iš svarbių kriterijų, prisidedantis prie nepriekaištingo estetinio išpildymo. Įprastas viengulės lovos dydis – 90 cm x 200 cm, dvigulės – 160 cm x 200 cm, vadinamosios „karališkos“ –  180 cm x 200 cm. Pledų gamintojai, siūlydami gaminius pirkėjams, orientuojasi į minėtus parametrus.. Tiesa, pledas, norint gražaus „kritimo“, turi būti šiek tiek didesnis už sofos/lovos gabaritus.

Aišku, pledas gali būti naudojamas ir kaip šiltas, jaukus „užmestukas“ ant pečių, leidžiant vakarus terasoje. Taip pat – interjero detalė, it netyčia „nukritusi“ ant kėdės ar fotelio atlošo. Vaikiški pledai taip pat yra mažesni. Todėl, priklausomai nuo panaudojimo funkcijos, rinkitės atitinkamą pledo dydį.

Pledo medžiaga

Kalbant apie namų tekstilės gaminius, kurie atlieka ne tik estetinę funkciją, bet ir turi tiesioginį sąlytį su kūnu, sudėtis neabejotinai yra vienas svarbiausių pasirinkimo kriterijų.

Tendencija, jog šiuolaikinis, išrankus pirkėjas vis aktyviau atsigręžia į tai, kas yra tikra ir natūralu bei džiugina. Tad nieko keisto, jog bene daugiausiai susidomėjimo sulaukia vilnos pledai ir medvilniniai pledai.

Jei mums įprasta avies vilna, pasižyminti puikiomis termoizoliacinėmis bei oro pralaidumo savybėmis (vadinasi, vėsiomis naktimis nesušalsite, šiltomis – neperkaisite), yra gana šiurkšti bei linkusi „kandžiotis“, tai švelnutė merino vilna – tikras malonumas tiek vaikams, tiek ir visiems jautrios odos savininkams.

Lengvučiai merino vilnos pledai ne tik pasižymi minėtomis geriausios vilnos gaminių savybėmis, bet taip pat yra patvaresni, ilgaamžiškesni, paprastai prižiūrimi, nesukelia alergijų. Pledai kūdikiams iš švelnios merino vilnos – geriausias pasirinkimas patiems mažiausiems, kurių organizmas dar nėra pajėgus pats prisitaikyti prie aplinkos temperatūrų pokyčių. Kūdikis, užklotas vaikišku merino vilnos pleduku, bus apgaubtas jaukios šilumos, tačiau nesušils ir nesušlaps nuo išsiskyrusio prakaito.

Medvilniniai pledai išsiskiria bene didžiausia estetinių sprendimų įvairove, gali būti tiek storesni, tiek plonesni. Medvilnė – minkštas, orui pralaidus, alerginių reakcijų nesukeliantis audinys. Iš aukščiausios kokybės medvilnės pagamintus pledus galite drąsiai skalbti, nebijodami, jog nukentės funkcinės ar estetinės savybės.

Pledo dizainas                         

Pledo ar kito tekstilės gaminio, papildysiančio skrupulingai kuriamą namų interjerą, dizainas taip pat labai svarbus, o kai kuriems pirkėjams – net ir esminis kriterijus. Juk dažnai mylime akimis, o į namus užsukusiam ir kritišku žvilgsniu aplinką tyrinėjančiam svečiui nesinori aiškinti, koks vienas ar kitas daiktas yra puikus, nors atrodyti galėtų ir geriau… Šiandien pirkėjams prieinama namų tekstilės įvairovė leidžia apsieiti be kompromiso kokybės ir estetikos atžvilgiu.

Vienspalviai ar marginti ornamentais, ryškių ar pastelinių spalvų, minimalistiniai ar papildyti išskirtinumo suteikiančiomis detalėmis (pavyzdžiui, kutais) pledų dizaino sprendimų sąrašas, atrodo, neturi pabaigos! Žinoma, norint išvengti per ilgai klaidžioti pasirinkimo „džiunglėse“, pravartu, atsižvelgiant į patalpos, kurioje bus naudojamas pledas, interjerą, išskirti esminius reikalavimus šio namų tekstilės gaminio dizainui. Tai padės išsirinkti gražiausią, stilingiausią pledą, negaištant daug laiko.

 

Reklama