Plečiamas „Tvarkau Lietuvą“ funkcionalumas: nuo šiol bus galima žymėti sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę

1e6bd7990775cff99b8ab9452d1f7fecc0baf4ca
Lietuva
AAD nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  AAD informacija

Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas atliekų tvarkymą šalyje, praėjusiais metais sukūrė interaktyvų įrankį www.tvarkaulietuva.lt. Žemėlapyje galima žymėti užterštas vietas gamtoje ir taip pat stebėti jau pažymėtų šiukšlių tvarkymo progresą. Nuo š. m. vasario mėn. įrankyje bus galima žymėti sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę.

Šio įrankio įdiegimas buvo naudingas ir pateisino lūkesčius, todėl plečiamas jo funkcionalumas, – atsiranda nauja pranešimų kategorija – sugadinta miško paklotė ir keliai.

Žemėlapyje galima žymėti užterštas vietas gamtoje, sugadintą miško paklotę bei kelius ir stebėti jau pažymėtų vietų tvarkymo progresą pagal pranešimui priskirtą statusą: gauta, tiriama, išspręsta, nepasitvirtino.

Pranešimas pagal kategoriją

Gyventojai norėdami pranešti apie pažeidimą, turės pasirinkti norimą kategoriją („atliekos“ arba „sugadinta miško paklotė ir keliai“). Pranešėjas turės aprašyti pažeidimą, pridėti nuotraukas ir kita.

Ateityje numatoma kategorijų plėtra.

Departamento pareigūnai nuo „Tvarkau Lietuvą“ paskelbimo rugsėjo pradžioje sulaukė 517 pranešimų, iš jų: 184 išspręsti, tiriami 129 pranešimai, 53 pranešimai laukia tyrimo, o 151 nepasitvirtino.

Aplinkosaugininkai dėkoja gyventojams už sąmoningumą. Apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.