PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Balandžio 27 d. 20:57

Plaukų spalva ir sveikata: kokios problemos būdingos brunetėms?

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: Etaplius.lt


299196

Kiekvienas plaukų atspalvis yra tiesiogiai susijęs ir su mūsų sveikata bei polinkiu sirgti tam tikromis ligomis. Ekspertai išskiria keletą aspektų, būdingų būtent brunetėms, rašo healthdigest.com.

Kaip žinote, plaukuose esantis pigmentas melaninas turi įtakos natūraliai jų spalvai. Plaukus tamsiai nudažo ypatinga šio pigmento rūšis – eumelaninas. Kuo daugiau eumelanino jūsų plaukuose, tuo tamsesnė jų spalva.

Tamsūs plaukai ir sveikata

Tyrimai ir ilgalaikiai stebėjimai rodo, kad brunetėms būdingos tam tikros savybės ir sveikatos problemos.

1. Galite būti labiau linkusios į apgamų atsiradimą.

2010 metais žurnale „Journal of the American Academy of Dermatology“ paskelbtas tyrimas parodė, kad plaukų spalva turi įtakos mažų vaikų jautrumui saulei ir apgamų atsiradimui. Paaiškėjo, kad tamsiaplaukiai vaikai, kurie nudegė saulėje, turėjo daugiau apgamų nei šviesių plaukų vaikai, kurių jautrumas saulei buvo toks pat. Taip pat mokslininkai nustatė, kad tamsiaplaukiams gali kilti didesnė rizika susirgti melanoma.

2. Didesnė priklausomybės nuo nikotino rizika.

Atrodo neįtikėtina, bet kai kurie žmonės yra labiau linkę į priklausomybę nuo nikotino, ir, deja, tarp jų yra tamsiaplaukiai. Žurnale Nicotine & Tobacco Research“ paskelbtoje mokslinėje apžvalgoje nustatyta, kad melaninas lėtina organizmo gebėjimą pasisavinti nikotiną. Tai reiškia, kad nikotinas daugiau laiko praleidžia jūsų organizme. Tai sukelia didesnę priklausomybės tikimybę.

3. Galite anksčiau pražilti

Brunetės gali pradėti žilti šiek tiek anksčiau nei blondinės. Plaukų priežiūros eksperto Charleso Worthingtono atlikto tyrimo duomenimis, pirmieji sidabriniai plaukai brunetėms atsirado vidutiniškai 32 metų amžiaus – trejais metais anksčiau nei blondinėms.

2020 m. atliktas tyrimas, paskelbtas British Medical Journal, taip pat nustatė, kad natūraliai tamsiaplaukės moterys, kurios bent kartą gyvenime naudojo ilgalaikius plaukų dažus, turėjo didesnę riziką susirgti Hodžkino limfoma nei moterys, kurios niekada nedažė plaukų. Tarp šviesiaplaukių tyrimo dalyvių tokio ryšio nerasta.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą