Plaukimo čempionate – aukšti „Delfino“ komandos pasiekimai

Šiauliai

Sauliaus Urbono nuotr.

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“Šaltinis: Etaplius.lt

238705

Tris dienas Klaipėdoje vykusiame Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo plaukimo čempionate šauniai pasirodė Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkai.

Jaunių grupėje Artas Apinys (treneriai Ema Vielavičiūtė, Dovilė Pocienė, Paulius Povilionis) pelnė sidabro medalį 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje (54,11 sek., 110 dal.). Jis laimėjo ir du bronzos apdovanojimus, 200 m plaukdamas kompleksu (2 min 15,88 sek. 70 dal.) bei 200 m - laisvu stiliumi (2 min 2,83 sek., 94 dal.).

Toje pačioje grupėje Erikas Dagys (treneriai E. Vielavičiūtė, D. Pocienė, P. Povilionis) lipo ant trečios vietos pakylos po 200 m plaukimo nugara rungties (2 min 15,66 sek., 35 dal.)

Jaunučių grupėje Aidas Aleksandravičius (treneriai R. Šuipis, D. Pocienė, P. Povilionis) pelnė du bronzos medalius 800 m plaukimo laisvu stiliumi (9 min 53,08 sek., 15 dal.) ir 200 m plaukimo nugara rungtyje (2 min 28,51 sek., 18 dal.).

Dar vieną trečios vietos apdovanojimą jaunučių grupėje laimėjo Lukas Noraitis (treneris Robertas Šuipis) po 200 m plaukimo peteliške (2 min 43,91 sek., 6 dal.)

Jaunimo grupėje Guoda Tručinskaitė (treneriai D. Pocienė, P. Povilionis) tapo 200 m plaukimo kompleksu čempione (2 min 23,89 sek., 62 dal.) ir 400 m plaukimo kompleksu vicečempione (5 min 11,84 sek., 14 dal.). Su pastaruoju rezultatu, aplenkusi 9 varžoves, mergina jaunių grupėje laimėjo sidabro medalį.

Jaunimo grupėje Ugnė Šiautkulytė (trenerė D. Pocienė) laimėjo bronzos medalį, nuplaukusi 800 m laisvu stiliumi per 9 min 50,86 sek. (24 dal.), o jaunių grupėje su tuo pačiu rezultatu ji iškovojo sidabro medalį (18 dal.)

100 m plaukimo nugara rungties jaunimo čempione tapo Patricija Geriksonaitė (treneriai D. Pocienė, P. Povilionis). Pademonstravusi 1 min 3,84 sek. rezultatą ir užnugaryje palikusi 56 varžoves, šiaulietė pagerino Lietuvos merginų iki 15 metų rekordą. Dar vieną šalies merginų iki 15 m. rekordą Patricija pagerino ir jaunių grupėje, tapdama 100 m plaukimo nugara rungties čempione (1 min 4,36 sek., 47 dal.) Maža to, ji tapo ir 200 m plaukimo nugara jaunimo čempione (2 min 21,20 sek., 34 dal.). Bronzos medalis jaunimo grupėje Patricijai teko po 200 m plaukimo laisvu stiliumi (2 min 6,15 sek., 91 dal.). Jaunių grupėje P. Geriksonaitė laimėjo tris sidabro medalius, plaukdama laisvu stiliumi: 200 m (2 min 9,02 sek., 80 dal.), 50 m (27,06 sek., 97 dal.) ir 100 m (59,52 sek., 76 dal.). Šiaulietė jaunių grupėje tapo 200 m plaukimo nugara rungties čempione (2 min 24,14 sek., 29 dalyvės).

Kandidatės į plaukimo meistrus vardą jaunimo grupėje apsigynė Emilija Pociūtė (treneriai D. Pocienė, P. Povilionis), po 100 m plaukimo nugara rungties iškovojusi bronzos medalį (1 min 6,07 sek., 57 dal.). Dar vieną tokios pat spalvos apdovanojimą Emilija laimėjo, nugara plaukdama dukart ilgesnę distanciją jaunių grupėje (2 min 27, 09 sek., 29 dal.).

Lietuvos merginų rekordą iki 15 metų pagerino „Delfino“ merginų ketvertas (P. Geriksonaitė, Miglė Grigaliūnaitė, E. Pociūtė, G. Tručinskaitė) estafetės 4X100 m laisvu stiliumi rungtyje (4 min 2,78 sek., 3 vieta, 13 komandų). Komandą treniruoja treneriai D. Pocienė ir P. Povilionis. Estafetėje 4X100 kompleksu tos pačios sudėties komanda iškovojo sidabro apdovanojimą (4 min 30,43 sek., 12 komandų).

Bronzos medalio laimėtoja jaunių grupėje tapo Miglė Grigaliūnaitė (treneriai D. Pocienė, P. Povilionis), plaukusi 400 m laisvu stiliumi (4 min 44 sek., 30 dal.)

Jaunučių grupėje 200 m plaukimo nugara rungties čempionė - Miglė Vaitkutė (2 min 35,38 sek., 15 dal.). Perpus trumpesnę distanciją tuo pačiu stiliumi ji įveikė trečia (1 min 13,54 sek., 29 dal.) Toje pačioje amžiaus grupėje 200 m plaukimo krūtine vicečempione tapo Eva Jagutytė (2 min 58,54 sek. 19 dal.). Urtė Ragauskaitė laimėjo bronzos medalį, plaukdama 400 m laisvu stiliumi (5 min 2,06 sek., 16 dal.). Šias jaunąsias sportininkes varžyboms ruošia trenerė Ema Vielavičiūtė.

Geriausių varžybų plaukikių (jaunimo gr.) dešimtuke, surinkusi 2115 reitingo taškų, antros vietos laimėtoja tapo Patricija Geriksonaitė.

Jaunių grupėje E. Pociūtė, surinkusi 1889 taškus, užbaigė geriausių varžybų plaukikių dešimtuką.

Jaunučių grupėje geriausių varžybų plaukikių dešimtuke aštuntą vietą užėmė Urtė Ragauskaitė (1429 tšk.)

Jaunių grupėje Artas Apinys, gavęs 1813 taškų, pelnė 5 vietą.

Sauliaus Urbono nuotr. (ltuswimming.com)