Plaukikas apgynė Metų sportininko titulą

Danas-Rapsys-LTU-Swimming-scaled
Šiauliai
Danas Rapšys – tituluotas Metų sportininkas (LTU Aquatics archyvo nuotr.)
Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Paaiškėjo kasmetinių „LTU Aquatics“ Metų sportininkų ir trenerių rinkimų rezultatai. Nugalėtojų gretose – Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkas.

Ne pirmą kartą „Metų sportininko“ titulą pelno „Delfinui“ atstovaujantis Danas Rapšys, kurį varžyboms ruošia jo ilgametė trenerė Ina Paipelienė ir šiaulietis treneris Paulius Povilionis.

Praėjusiais metais plaukikas pirmasis užsitikrino kelialapį į olimpines žaidynes, šią vasarą vyksiančias Paryžiuje (Prancūzija). Jis įvykdė olimpinius normatyvus 200 m ir 400 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyse.

Rapšys pernai sėkmingai pasirodė trijuose Pasaulio plaukimo taurės etapuose. Pirmajame laimėjo du aukso medalius 200 m ir 400 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyse ir vieną sidabro – 200 m plaukimo kompleksu rungtyje.

Antrame etape buvo nepralenkiamas, plaukiant 200 m ir 400 m laisvu stiliumi, o įveikus 200 m distanciją kompleksiniu būdu, pelnė trečią vietą.

Trečiajame Pasaulio plaukimo taurės etape sportininkas laimėjo du bronzos apdovanojimus 400 m plaukimo laisvu stiliumi ir 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyse bei sidabro medalį 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Šalies plaukimo čempionate D. Rapšys buvo nominuotas geriausiu varžybų plaukiku, kai tapo nugalėtoju ne vienoje plaukimo distancijoje (200 m ir 100 m komb. b., 100 m laisvu st., 100 m peteliške), o su komanda mišrios estafetės 4X100 kompleksiniu būdu rungtyje ne tik tapo čempionu, bet ir pagerino Lietuvos rekordą.

Geriausiu pirmenybių plaukiku sportininkas tapo ir Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse, laisvu stiliumi greičiausiai nuplaukęs 100 m ir 200 m.

Europos plaukimo čempionate, vykusiame metų pabaigoje, D. Rapšys pelnė tris prizines vietas: antrą, 400 m plaukdamas laisvu stiliumi ir dvi trečiąsias, 200 m įveikęs kompleksiniu būdu bei tokį pat atstumą laisvu stiliumi.