(Iš kairės) Danas Rapšys, Kristupas Trepočka, Tomas Lukminas ir Tomas Navikonis (European Aquatics nuotr.)

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“Šaltinis: Etaplius.LT

305292

Europos plaukimo čempionatas lietuviams prasidėjo puikiai.

Prie Lietuvos olimpinės rinktinės prisijungė dar vienas narys. Pirmadienį Andrius Šidlauskas Belgrade (Serbija) iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes, įvykdydamas normatyvą vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Šiaulių plaukimo centrui „Delfinas“ atstovaujantis sportininkas, kurį treniruoja Paulius Povilionis ir Ina Paipelienė, atrankos etape finišavo pirmas po 59,36 sek. (olimpinis normatyvas - 59,49 sek.). Rugtyje varžėsi 48 plaukikai.

Kita džiugi žinia, tapusi puikia dovana Lietuvai plaukimo šimtmečiui paminėti - estafetės 4 po 200 m laisvu stiliumi rungtyje lietuviai tapo Europos čempionais.

Rytiniame plaukime Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka ir Rokas Jazdauskas atplaukė pirmi ir pagerino Lietuvos rekordą, o vakare pasikeitusios sudėties komanda (T. Navikonis, T. Lukminas, K.Trepočka ir Danas Rapšys) dar kartą pagerino mūsų šalies rekordą. Lietuviai finišavo po 7 min 8,04 sek ir užėmė pirmą vietą, kai dėl medalių kovojo dvylika komandų.

Lietuviai jau turi iškovoję teisę šioje rungtyje dalyvauti vasaros olimpinėse žaidynėse. Aukso medalius estafetės rungtyje mūsiškiams pavyko pelnyti pirmą kartą plaukimo istorijoje.