REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Lapkričio 15 d. 13:33

Plastikiniai langai: tiesa ir mitai, kuriuos naudinga žinoti

Vilnius

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


194234

Plastikiniai langai rinkoje yra jau daugybę metų. Per tą laiką apie plastikinius langus buvo prikurta nemažai mitų, paplito įvairūs stereotipai, todėl mažiau apie šią sritį išmanančiam žmogui sunku suprasti, kas yra tiesa, o kas – melas. Susipažinkite su populiariausiais mitais apie plastikinius langus ir, tikėtina, apsispręsti, kokius langus įsigyti, taps lengviau.

1. Kokybiškiems plastikiniams langams naudojami per brangūs profiliai ir aliuminio sistemos

Tai mitas, kuriuo tiki tie, kurie nežino, kad plastikinių langų kaina priklauso nuo kelių veiksnių: kamerų skaičiaus, profilių pasirinkimo, stiklo sluoksnių ir pageidaujamų langų priedų. Daug metų langų gamybos ir montavimo rinkoje veikiančios įmonės „Megamas“ ekspertas pastebi, kad šiuolaikinės technologijos kasmet leidžia plastikinius langus gaminti vis ekonomiškiau. Langų gamybai naudojamas plastikas nėra brangi medžiaga, su ja nesunku dirbti. O aliuminio sistemos dažniausiai pasirenkamos itin kokybiškos ir patvarios, kad langai būtų patikimi ir ilgaamžiški. „Mes jau kurį laiką savo klientams siūlome „Ponzio“ aliuminio sistemas – tai griežtus energijos vartojimo efektyvumo, komforto ir saugos reikalavimus atitinkanti langų konstrukcija, kurią galima rinktis iš skirtingų modelių.“, – teigė „Megamas“ atstovas. Taip pat plastikinių langų gamybai naudojami aukštos kokybės kelių sluoksnių stiklai, kurie dar labiau pagerina langų savybes. Tad plastikinių langų kaina yra konkurencinga ir pagrįsta, leidžianti įsigyti plastikinius langus tiek namams, tiek komercinėms ar bet kokios kitos paskirties pastatams.

Be to, plastikiniai langai taupo energiją ir išsaugo šilumą patalpos viduje. Tad šaltuoju metų laiku galima sutaupyti iki 50 proc. išlaidų, skiriamų sąskaitoms už energiją.

2. Plastikinių langų naudojimo trukmė trumpesnė, nei medinių langų

Mitas! Dažniausiai plastikinių langų gamintojai langams suteikia minimalų orientacinį eksploatavimo laiką – 35 metus – per kurį tereikia atlikti minimalius langų priežiūros darbus. Lietuvoje yra nemažai pavyzdžių, kaip pirmosios kartos plastikiniai langai, kurie naudojami daugiau nei 30 metų, vis dar yra puikios būklės. Norint kuo ilgiau naudoti plastikinius langus, juos reikia profesionaliai sureguliuoti (jei atsiranda defektų), tinkamai paruošti šaltajam ir šiltajam sezonui, periodiškai nuvalyti, kad jie neprarastų savo geros išvaizdos.

3. Plastikiniai langai gali būti tik baltos spalvos ir standartinės stačiakampio formos

Tai visiškas mitas! „Megamas.lt“ atstovas pabrėžė, kad populiariausias pasirinkimas – balti plastikiniai langai, tačiau šiuo metu yra galimybė rinktis ir iš daugybės kitų RAL arba NCS palečių spalvų. Langų rėmo spalvas patariama derinti prie pastato dizaino. Taip pat galima rinktis ir pageidaujamos rūšies stiklus: saulės energiją kontroliuojančius stiklus, tonuotus, savaime nusiplaunančius, akustinius, itin saugius ar dekoratyvinius stiklus.

Priklausomai nuo to, ar langas yra varstomas, ar nevarstomas „Megamas“ profesionalūs meistrai gali pagaminti skirtingų dydžių langus. Varstomo lango išmatavimai gali būti 410 mm x 410 mm (minimalūs) arba 1100 mm x 2400 mm (maksimalūs). O nevarstomo lango – 330 mm x 330 mm (minimalūs) ir 3600 mm x 2600 mm (maksimalūs).

4. Plastikiniai langai yra toksiški ir neekologiški

Nors plastikas yra sintetinė medžiaga, tačiau jis yra saugesnis ir ekologiškesnis nei kitos medžiagos, naudojamos durims ir langams gaminti. Gamybos proceso metu naudojami specialūs cheminiai junginiai, kurie padeda išvengti nuodingų medžiagų išsiskyrimo. Daugybė priešgaisrinių ir saugos bandymų parodė, kad ilgaamžiškas plastikas degdamas išskiria mažiau toksinų nei kitos medžiagos, pavyzdžiui, mediena.

Be to, šiuolaikinius plastikinius langus galima perdirbti iki keliasdešimties kartų ir sunaudoti mažiau šilumos, todėl tai vienas ekologiškiausių pasirinkimų, kuriuos galima naudoti savo namams.

5. Plastikiniams langams reikia nuolatinės priežiūros

Plastikiniams langams reikia minimalios priežiūros – juos pakanka retkarčiais nuvalyti, o jų priedus ir konstrukcinius elementus periodiškai patikrinti. Ypač svarbu pastebėjus defektus nedelsint kreiptis į specialistus. Jeigu norite kuo ilgiau džiaugtis plastikiniais langais, pasinaudokite profesionalų patarimu – periodiškai nuvalykite langus ir bent du kartus per metus nušluostykite dulkes ir nešvarumus nuo langų mechanizmų.

Vis dar abejojate plastikinių langų patrauklumu? Pasaulinė statistika atskleidžia, kad net 48 proc. žmonų visame pasaulyje renkasi plastikinius langus, 27 proc. – medinius, o 25 proc. – aliuminius langus. Kreiptis į profesionalią „Megamas“ komandą galima telefonu +370 646 09870, el. paštu info@megamas.lt. Džiaugtis plastikinių langų privalumais galima tik pasirinkus patikimą jų gamintoją! Plačiau apie pastikinius langus: https://megamas.lt/produktai/plastikiniai-langai/

 

Remiamas turinys


 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA