REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Rugpjūčio 15 d. 14:54

Žolinę švenčiantiems gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlę palikote namie?

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


242911

Geri orai daugumą skatina Žolinę atšvęsti gamtoje. Išvengti vabzdžių tokiu metu sudėtinga, tačiau ką daryti, jei vienam iš jų įgėlus supratote, kad vaistinėlė liko namuose? „Eurovaistinės“ farmacininkas Eimantas Skalandis tikina, kad neturintiems stiprių alergijų vabzdžių įgėlimams gali pagelbėti ir natūralios priemonės.

Antihistamininiai vaistai – tai veiksmingiausia priemonė įkandus vabzdžiui. Visgi kartais skubant kuo greičiau palikti miestą ir keliauti į gamtą, pamirštama pasiimti vaistinėlę, pasakoja vaistininkas. Jis nuramina, kad tokiais atvejais įgėlus vabzdžiui ir neturint stipresnių alergijų, galima paprastais būdais palengvinti įgėlimo sukeltą niežėjimą ir patinimą.

Šaltis

Šaltis – viena veiksmingiausių natūralių priemonių niežuliui ir patinimui malšinti, pasakoja vaistininkas. Anot jo, pakanka ant įgėlimo vietos palaikyti stipriau įšalusį daiktą:

„Tai gali būti ledo kubelis, šaltas kompresas ar paprasčiausiai šaldyto maisto pakuotė iš šaldiklio. Šaltis puikiai pasiteisina įkandus uodui. Visgi jeigu įgėlė bitė, pirmiau ištraukite geluonį, nespausdami jo pirštais ar pincetu bei jį nubraukite kortele arba bukuoju peilio geležtės kraštu – tai padės išvengti dar didesnio nuodų išsiskyrimo į organizmą. Vėliau dezinfekuokite įkandimo vietą ir jau tuomet atšaldykite ją bent 10 minučių“, – pataria E. Skalandis.

Vaistininkas priduria, kad bitės įgėlimo vietos šaldymas ne tik malšina skausmą ar tinimą, bet ir priverčia susitraukti kraujagysles, taip sulėtinant nuodų išsiskyrimą po organizmą.

Ramunėlių kompresai

Ramunėlių kompresai – tai dar viena gelbstinti priemonė gamtoje, kai šalia neturima vaistinių preparatų, pasakoja vaistininkas.

„Ramunėlės pasižymi antiseptiniu ir raminamuoju poveikiu, todėl jos gali numalšinti uodų įkandimų sukeltus odos sudirgimus – niežėjimą ir paraudimą. Galite išbandyti atvėsintos ramunėlių arbatos kompresus arba stipresne ramunėlių arbata patrinti įkastą vietą, taip pat joje galite pamirkyti vatos diskelį ir šį dėti ant įkandimo vietos “, – dalinasi patarimais E. Skalandis.

Atsargumo priemonės, kurias pravartu žinoti leidžiant laiką gamtoje:

  • Išlikite ramūs. Jei aplink skraido vapsvos, bitės ar širšės, išlikite ramūs, lėtai pasitraukite ir nemojuokite rankomis.
  • Tinkama apranga. Vilkėkite drabužius su ilgomis rankovėmis ir aukšta apykakle, rinkitės ilgas kelnes, taip pat vaikštant po pievą avėkite batus.
  • Venkite stiprių kvapų. Prieš vykstant į gamtą, nenaudokite stiprų aromatą turinčių kvepalų, muilų, šampūnų ir dezodorantų – jie gali pritraukti vabzdžius.
  • Būkite atidūs. Būkite atsargūs šalia žydinčių augalų, komposto, stovinčio vandens ir lauko vietose, kur patiekiamas maistas.
  • Nepamirškite repelento. Tai pats veiksmingiausias apsisaugojimo būdas norint išvengti vabzdžių įgėlimo, todėl visuomet patariama vykstant į gamtą juos turėti su savimi.


REDAKCIJA REKOMENDUOJA