Planuojama rekonstruoti teritoriją prie Lazdijų socialinių paslaugų centro

Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Privažiuoti prie socialinių paslaugų centro – sudėtinga: kelio danga sutrūkinėjusi, duobėta, vietomis yra susidariusios balos. Šaligatvių borteliai apsamanoję, aptrupėję, praradę savo įprastą spalvą. Esamos apšvietimo atramos susidėvėjusios, neturi estetinio vaizdo, neatlieka funkcinės paskirties.

Takai, aikštelės nėra pritaikytos žmonėms su negalia. Lazdijų rajono savivaldybė jau gavo projektinius pasiūlymus dėl šios svarbios teritorijos rekonstrukcijos (rekonstruojamo sklypo teritorija priklauso Lietuvos Respublikai). Savivaldybės atstovai šiuo metu planuoja viešą susirinkimą, intensyviai bendrauja ir siekia kuo greičiau pradėti realius atnaujinimo darbus.

Projektinius pasiūlymus parengė projektuotojas UAB „Plentprojektas“. Kviečiame trumpai susipažinti su tuo, kas siūloma rekonstruoti.

Projektiniuose pasiūlymuose numatoma įvažiavimų danga – asfaltas. Įvažiavimų plotis didės iki 5,5 m ir bus įrėminamas betoniniais gatvės borteliais. Tose vietose, kur numatomas praėjimas pėstiesiems, įrengiami nuleisti borteliai lygiai su asfalto danga. Teritorijoje projektuojamos automobilių stovėjimo aikštelės, numatoma 41 vieta automobiliams. Iš jų 3 „A“ tipo ir 1 „B“ tipo vietos skirtos neįgaliesiems. 8 automobilių statymo vietos skirtos elektromobiliams. Teritorijoje numatomi šaligatviai bei pėsčiųjų takai. Danga – betoninės trinkelės be nuožulų, kad būtų lygus ir patogus  judėjimas takais.

Svarbiausia šiame teritorijos rekonstrukcijos plane – patogus judėjimas žmonėms su negalia: pėsčiųjų takų, parkų ir kitų viešųjų erdvių takų paviršius bus tvirtas, neklampus, stabilus, neslidus sudrėkus, ant jo neturi kauptis lietaus vanduo. Bet kokie nelygumai, iškilumai ar įdubos tako paviršiuje neviršys 5 mm, matuojant vertikaliai nuo aukščiausio iki žemiausio tako paviršiaus taško ir t. t.

Šaligatviai suprojektuoti ir bus įrengti taip, kad nesukeltų kliūčių negalią turintiems žmonėms ir nebūtų kaip nors ribojamas jų laisvas judėjimas ir veikla.

Šiuo metu rengiamas techninis projektas, kurio vienas iš etapų – viešinimas. Pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų sprendinių galite teikti viešo susirinkimo metu ir elektroniniu paštu dominykas.slekys@plentprojektas.lt  iki 2023-02-17.

Teikiant pasiūlymus projektuotojui, turi būti nurodyta: vardas, pavardė (organizacijos pavadinimas), adresas, kiti ryšio duomenys, pasiūlymo teikimo data, informacija ir aplinkybės, kuo grindžiamas pasiūlymas.

Kviečiame dalyvauti nuotoliniame susirinkime, kuris vyks 2023 m. vasario 20 d. 15.00 val., naudojant telekomunikacijų galinius įrenginius elektroninėje erdvėje tiesioginės garso ir vaizdo transliacijos būdu (nuotoliniu būdu). Prisijungus dalyvių prašome nurodyti savo vardą, pavardę, kontaktinius duomenis (el. pašto adresą ar telefono Nr.), kad būtų galima įtraukti į susirinkimo dalyvių sąrašą.

Susirinkimo ID: 976 013 3002

Prisijungimo nuoroda: https://zoom.us/j/9760133002

Projektinius pasiūlymus parengęs projektuotojas: UAB „Plentprojektas“, Gedimino pr. 41-1, LT-01109, Vilnius, tel. +370 5 2617629, el. paštas bendras@plentprojektas.lt

Projekto vadovas: Laurynas Dudavičius, atestato Nr. 40683 el. p. laurynas.dudavicius@plentprojektas.lt, tel. +370 655 58 750