PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Rugsėjo 17 d. 13:24

V. Benkunskas: naktinį sostinės gyvenimą turime pastumti į naują konceptą

Vilnius

Valdas Benkunskas / Julius Kalinskas/ELTA

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


318995

Antradienį sostinės Vilniaus gatvėje oficialiai duris atvėrusią dainyklą „Estradà“ pristatęs miesto meras Valdas Benkunskas neabejoja, kad toks barų koncepcijos tinklas ateityje plėsis ir pritrauks daugiau ekonomiką skatinančių turistų iš užsienio.

„Vilniuje turime daug barų ir naktinis gyvenimas yra gana intensyvus. Tačiau mūsų noras yra naktinį gyvenimą pastumti į naują konceptą, kad šalia tradicinės barų sampratos atsirastų ir labai aiški dedamoji su kultūros atlikimu“, – antradienį atidarymo renginyje žurnalistams teigė V. Benkunskas

„Daug dirbame, kad kitiems barams, kurie jau veikia daug metų, su nedidelėmis investicijomis, nedideliu savo koncepcijos perkrovimu, ant durų taip pat pavyktų užsiklijuoti lipduką „Dainykla“, – akcentavo jis.

Pasak Vilniaus miesto mero, šiuo projektu yra siekiama vykdyti ir svaiginimosi prevenciją, sudarant galimybę alkoholio atsisakiusiems žmonėms toliau dalyvauti naktiniame gyvenime.

„Suprantame, kad bet koks verslas turi generuoti srautus ir uždirbti pinigus. Tačiau kurdami šią koncepciją sakėme, kad tai yra baras su labai aiškia paskirtimi – savo erdvėse turėti sceną, kurioje būtų atvira galimybė koncertuoti visiems. Tikiu, kad ši erdvė prigis“, – vylėsi V. Benkunskas, paklaustas, ar nebuvo svarstoma dainyklose neprekiauti alkoholiniais gėrimais.

Savo ruožtu vienas iš pirmosios Lietuvoje dainyklos „Estradà“ vadovų Martynas Butkevičius tvirtino, kad pagrindinis naujai įkurto baro tikslas yra atrasti naujus talentus.

„Atėjome su kultūros idėja. Sunkiai įsivaizduoju barą, kuris būtų paremtas tik nealkoholiniais gėrimais. Nemanau, kad tai yra blogai, tačiau tai turi būti subalansuota. (...) Gėrimai čia yra mažiausiai aktualūs. Fokusuotis reikia į sceną ir jaunus talentus. Atėjome ne baro, o scenos atidaryti“, – tikino M. Butkevičius.

„Lietuvoje labai trūko mažo kambario su gera scena, geru garsu. (...) Ši scena yra atvira apskritai visiems. Vilniaus gatvei reikia pokyčių ir gal tai vienas iš jų“, – pridūrė jis.

Anot vieno iš savininkų, didelė dainyklos programoje vyksiančių renginių dalis bus sudaryta partnerysčių pagrindu.

„Programa yra kuriama partnerysčių principu, šioje erdvėje vyks tiek mokami, tiek nemokami renginiai. Pagal įsipareigojimą, per kalendorinius metus visuomenei turime pasiūlyti per 100 įvairių nemokamų renginių“, – aiškino jis.

Kaip anksčiau nurodė sostinės savivaldybė, Vilniaus gatvėje 22-3 esančios patalpos, kur įsikūrė dainykla „Estradà“, viešojo konkurso būdu kultūros generatoriaus Lukiškių kalėjime kūrėjams Povilui Oželiui ir M. Butkevičiui išnuomotos penkeriems metams. Nustatyta pradinė nuomos kaina 26,70 eurai už kv. metrą per mėnesį.

Dainyklų kurėjai įsipareigoja įrengti sceną su pakyla ir nuolatinę garso sistemą. Lankytojams patalpų nuomininkai turi suteikti galimybę gauti maitinimo paslaugas ir nemokamą geriamąjį vandenį bet kuriuo savo darbo metu.

Be baro veiklos dainyklose numatomi vaidinimai, dainavimai, grojimai, deklamavimai, skaitymai, šokiai ar bet koks kitas viešas gyvas kūrinio atlikimas. Pirmenybė teikiama atlikimo įvairovei ir kokybei, naujų talentų ir iniciatyvų skatinimui.

Pasak Vilniaus savivaldybės, per metus dainykloje turi būti suorganizuota bent 100 pasirodymų, ne mažiau kaip vienas per savaitę. Į viešą kūrinių atlikimą neįeina didžėjaus leidžiama foninė muzika ir karaokė.

Antras kultūrinei veiklai skirtas baras atsiras sostinės Pylimo gatvėje. Šioje miesto dalyje esantis paviljonas bus išnuomotas konkursą laimėjusiai viešajai įstaigai „Involved“.

#DAINYKLA#VILNIUS#BENKUNSKAS#BARAS#KULTŪRA
#RENGINIAI