Pirmose draugiškose rungtynėse Lietuvos rinktinė sutriuškino Ukrainą

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS

274187

Lietuvos krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo pasiruošimą šių metų pasaulio čempionatui. Pirmajame kontroliniame susitikime Kazio Maksvyčio komanda 100:72 (21:21, 30:17, 18:20, 31:14) sutriuškino Ukrainą.

Pirmajame draugiškame susitikime nebuvo registruotas tik prieš kelias dienas pilna jėga su rinktine pradėjęs treniruotis Jonas Valančiūnas, taip pat ir potencialūs rinktinės vedliai Rokas Jokubaitis ir Ignas Brazdeikis. Nebuvo sudėtyje ir tik pirmadienį prie komandos prisijungsiančio Ąžuolo Tubelio, kuris šią vasarą pasirašė kontraktą su „Philadelphia 76ers“ klubu.

Susitikimas prasidėjo abiem komandoms itin dažnai pažeidžiant taisykles. Lietuvos rinktinė pirmajame kėlinyje daugiau nei pusę savo taškų (11 iš 21) pelnė baudų metimais, o sužaidus 10 minučių rezultatas buvo lygus 21:21.

Į priekį antrajame ketvirtyje Lietuva nurūko dėka įspūdingo Eimanto Bendžiaus solo šou. Nuo suolo pakilęs puolėjas kėlinio pabaigoje per trijų minučių atkarpą surinko net 13 taškų, o 15:5 spurtu pirmąją mačo dalį užbaigę lietuviai įpusėjus rungtynėms pirmavo 51:38.

Trečiajame kėlinyje lietuviai mėgavosi krepšiniu, o gražius epizodus kuriant Matui Jogėlai ir Donatui Taroliui, skirtumas ūgtelėjo iki 19 taškų (63:44). Tiesa, ketvirtį sėkmingiau užbaigė ukrainiečiai dar palaikė intrigą, atsilikdami 11 taškų skirtumu prieš paskutinį kėlinį (58:69).

Bet jį lietuviai prasidėjo nusiteikę rimtai. K.Maksvyčio komanda pelnė pirmus 17 taškų ketvirtajame kėlinyje, vertė ukrainiečius daryti vieną klaidą po kitos, o susikrovusi 32 taškų persvarą įtikinamai laimėjo rungtynes.

Iš viso pasirengimo cikle Lietuvos rinktinė sužais aštuonerias rungtynes, ketverias iš jų – Lietuvoje. Artimiausią susitikimą antradienį Kauno „Žalgirio“ arenoje lietuviai žais su Sakartvelo krepšininkais.

Lietuva: Vaidas Kariniauskas 18 (5/9 dvit.), Mindaugas Kuzminskas (6/6 dvit.) ir Eimantas Bendžius (4/6 trit.) po 16, Donatas Tarolis 12 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 9 (4/4 dvit.), Matas Jogėla (6 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Deividas Sirvydis (5 rez. perd.) po 8, Tomas Dimša 7. Margiris Normantas, Tadas Sedekerskis ir Eigirdas Žukauskas taškų nepelnė.

Ukraina: Oleksandras Kovliaras 18 (5 kld.), Oleksandras Mišula 12, Viačeslavas Bobrovas 11 (10 atk. kam.).