Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
ŠPPAR nuotr.
EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT
Jaunimo verslumo skatinimo programa yra atvira visiems 14–29 metų amžiaus jaunuoliams, norintiems pradėti ar jau turintiems verslą. Kitoje – Verslo subjektų mokymo – programoje gali dalyvauti visi fiziniai ir juridiniai asmenys, vykdantys ar planuojantys vykdyti ekonominę veiklą Šiaulių mieste.
Jaunieji verslininkai ieško pagalbos
Trisdešimtmetis Irmantas Norkus jau kelerius metus Šiauliuose sėkmingai kuria ir plečia itin „skanų“ verslą. Jaunas vyras savo aistrą desertams ir konditerijai pavertė darbu ir įkūrė „Desertų dirbtuves“. Irmantas neslepia, kad visuomet svajojo dirbti savarankiškai ir nebūti kažkieno pavaldiniu. Todėl mintis steigti nuosavą verslą jo galvoje brendo jau seniai. Tačiau vyras pripažįsta – norint įsteigti įmonę, reikia žinoti daugybę teisinių, finansinių ir kitokių niuansų. Tai padaryti be jokios pagalbos būtų buvę itin sunku. Jaunas vyras džiaugiasi, kad turėjo galimybę pasinaudoti ŠPPAR ir Savivaldybės vykdomomis verslumo programomis.
ŠPPAR strateginės plėtros vadovė Edita Grigaliauskienė sako, kad pradedantieji verslininkai noriai naudojasi teikiama pagalba, o jos spektras – itin platus.
„Visiems, ketinantiems pradėti verslą, ieškantiems būdų, kaip įgyvendinti verslo idėjas praktiškai, teikiame konsultacijas verslo pradžios klausimais, informuojame apie galimybes gauti vienokią ar kitokią paramą verslo pradžiai ar jo vystymui. Daug klausimų sulaukiame apie verslo formos, veiklos pasirinkimą, mokesčius, kartais prireikia pagalbos ir registruojant įmonę. Atrodo, kad informacijos yra daug, ji lengvai prieinama, tačiau nėra susisteminta ir lengva pasimesti“, – sako E. Grigaliauskienė.
„Man aktualios buvo subsidijos verslo plėtrai, kaip valdyti pinigus, kaip tvarkingai vykdyti dokumentaciją, vesti kasos knygas. Kai pradedi verslą, visi šie dalykai kartais atrodo lyg kokios neįžengiamos džiunglės. Labai smagu, kad yra galimybė visą reikiamą pagalbą gauti vienoje vietoje ir visiškai nemokamai. Visiems, kurie dvejoja, patariu būtinai pasinaudoti šia galimybe“, – teigia jaunasis verslininkas I. Norkus.
Jaunimo verslumo skatinimo programos – miesto ateitį kuriantiems jaunuoliams
Šiaulių miesto jaunimui, be konsultacijų, mokymų ir seminarų, šiais metais pasiūlyti du verslumo konkursai: MAKE’ATON ir jaunųjų verslo kūrėjų EXPO 2023.
„Šie konkursai yra puiki galimybė ne tik išmokti, bet ir praktiškai taikyti verslo principus ir įgyti vertingų įgūdžių. Programos širdimi yra patyrusių verslininkų mentorystė, patarimai, kaip sėkmingai pradėti verslą bei protingai plėtoti savo idėją, nekartoti tų pačių klaidų ir „neminti jau numintų takų“. Prieiga prie Šiaulių PPAR verslo bendruomenės ir galimybė susipažinti su sėkmingų verslininkų patirtimi yra vertinga ir netgi, sakyčiau, neįkainojama visiems, nusprendusiems pradėti savarankišką veiklą“, – įsitikinusi E. Grigaliauskienė.
Šiaulių jaunimui originalių idėjų tikrai nestinga – kas kartą jaunuoliai sugeba nustebinti savo išmone ir išradingumu.
Ne išimtis ir šiemet konkursą MAKE’ATON laimėjusi Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komanda. Jos nariai – įvairių olimpiadų nugalėtojai ir laureatai: Deivis, Dovydas ir Matas. Vaikinų sukurta mokomoji priemonė „KlaYda“ veikia paremta dirbtiniu intelektu ir, pasak idėjos sumanytojų, yra itin aktuali būtent šiauliečiams.
„Ši programėlė – dirbtinio intelekto pritaikymas lietuvių kalbos klaidoms taisyti. Kol kas čia yra dar labai prototipinė programėlė. Ateityje norėtume įdiegti daugiau funkcijų. Programėle gali naudotis visa Lietuva, tik šiauliečiams, mūsų manymu, tai yra itin aktualu, nes mes, šiauliečiai, mėgstame netaisyklingai vartoti įvairius žodžius, „nukirtinėti“ galūnes, naudoti blogus linksnius. Todėl būtent mūsų miestui tai yra ypač aktualu“, – pasakoja vienas nugalėtojų komandos narių Deivis Kungys.
Vaikinai neatmeta galimybės ateityje plėtoti savo sukurtą programėlę, juolab kad konkurso metu pavyko užmegzti naudingų kontaktų.
„Tolimesnių planų turėtume, bet labai daug resursų reikėtų šitai programėlei, norint ją stipriai ištobulinti. Žiūrėsime, ar tai yra įmanoma, nes per šį renginį atsirado šiek tiek ryšių, žiūrėsime, ar galės jie kažkaip plėstis“, – teigia komandos narys Matas Povilaitis.
Verslo subjektų konkurencingumo didinimas, verslo plėtra yra viena svarbiausių Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklos strateginių krypčių. Siekdami regione gerinti verslo aplinką, ŠPPAR visą savo veiklos laikotarpį nuosekliai dirba, skatindami naujų įmonių kūrimąsi bei veikiančių plėtrą, jų modernizavimą ir konkurencingumo didinimą, teikia pagalbą jaunam verslui. Kasmet rūmų nariams, kurių šiuo metu vienija daugiau nei 300, ŠPPAR teikia konsultacijas, organizuoja mokymus, įvairius kursus, konferencijas, verslo sklaidos renginius.
Reklama