Ankstyvieji diabeto simptomai: nenumokite į juos ranka

Ankstyvieji diabeto simptomai: nenumokite į juos ranka
Lietuva
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Cukrinis diabetas – pavojinga ir klastinga liga, kuri kasmet nusineša 1,5 milijono žmonių gyvybių. Gydytojai įvardijo pagrindinius ankstyvuosius diabeto požymius. Pastebėjus kelis jų, verta pasidaryti gliukozės kiekio kraujyje tyrimą.

Ankstyvieji diabeto simptomai

  • Nuolatinis troškulys. Cukriniu diabetu sergantį žmogų vargina nuolatinis burnos džiūvimas, nesvarbu, kiek vandens jis išgeria. Dažnai troškulys paūmėja naktį, žmogus pabunda nuo didelio noro gerti.
  • Svorio netekimas. Tai dažnas diabeto, ypač I tipo, simptomas. Jei greitai krenta svoris, nors valgote ir judate kaip įprastai, tai kelia nerimą.
  • Nuolatinis nepasotinamas alkis. Diabetu sergantys žmonės beveik niekada nesijaučia sotūs. Net ir po sotaus valgio alkis užklumpa per valandą. Taip nutinka dėl cukraus apykaitos procesų organizme pažeidimo.
  • Nepaaiškinamas nuovargis . Gerai miegate, gerai valgote, nepersidirbate, bet ryte jums sunku išlipti iš lovos? Fizinės jėgos praradimas ir išsekimas yra dažni diabeto palydovai.
  • Dažnas šlapinimasis. Ši problema atsiranda sergant daugeliu ligų, tačiau kartu su jau išvardytais simptomais, jis gali įspėti apie diabetą. Nuolatinis noras šlapintis kyla dėl to, kad organizmas tokiu būdu stengiasi pašalinti cukraus perteklių.
  • Nutirpimas ir mėšlungis kojose yra labai pavojingas simptomas, būdingas II tipo diabetui. Tai rimta priežastis apsilankyti pas gydytoją. Jei delsite gydymą, viskas gali baigtis kojos amputacija.