Pirmąjį filmą kosmose filmavusi Rusijos įgula grįžo į Žemę

Pirmąjį filmą kosmose filmavusi Rusijos įgula grįžo į Žemę
Pasaulis
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Viena Rusijos aktorė ir režisierius, praleidę 12 dienų Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), kur filmavo pirmojo vaidybinio filmo orbitoje scenas, sekmadienį grįžo į Žemę.

Julija Peresild, Klimas Šipenka ir kosmonautas Olegas Novickis iš TKS erdvėlaivio „Sojuz MS-18“ kapsule nusileido Kazachstano stepėje 4 val. 36 min. Grinvičo (7 val. 36 min. Lietuvos) laiku, parodė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ tiesioginė transliacija.

Tviteryje tarnyba pranešė, kad kapsulė tvirtai stovi ant žemės, o įgula jaučiasi gerai.

Filmavimo komanda į TKS erdvėlaiviu „Sojuz“ pakilo spalio 5 dieną.

„Roskosmos“ anksčiau atskleidė, kad filme, kurio darbinis rusiškas pavadinimas taip pat gali būti verčiamas kaip „Iškvietimas“, pasakojama apie jauną chirurgę, dėl dramatiškų aplinkybių siunčiamą į TKS gelbėti kosmonauto.

Jei iniciatyva bus sėkminga, rusų įgula pralenks Holivudo projektą, apie kurį anksčiau šiais metais paskelbė filmo „Neįmanoma misija“ (Mission: Impossible) žvaigždė Tomas Cruise'as (Tomas Kruzas) kartu su NASA ir Elono Musko (Ilono Masko) bendrove „SpaceX“.

Misija surengta iššūkių Rusijos kosmoso pramonei kupinu metu: jai sunkiai sekasi užsitikrinti valstybės finansavimą, nes Kremlius pirmenybę teikia karinėms išlaidoms.

Palyginti su sovietmečiu, kai Maskva paleido pirmąjį palydovą „Sputnik“ ir į kosmosą pasiuntė pirmąjį žmogų Jurijų Gagariną, Rusija šiuo metu ne taip sėkmingai diegia naujoves.

Rusų filme epizodinius vaidmenis atliko ir veteranas 49 metų kosmonautas Antonas Škaplerovas, kuris kartu su filmavimo komanda atskrido į TKS, taip pat dar du kiti rusų kosmonautai, kurie buvo kosminėje stotyje.

Beje, filmavimo komandos kelionė neapsiėjo be problemų. Kai atvykusi komanda prisišvartavo prie TKS, A. Škaplerovui teko perimti rankinį valdymą. O kai Rusijos skrydžių kontrolieriai penktadienį atliko erdvėlaivio „Sojuz MS-18“ bandymą, laivo variklis netikėtai suveikė ir pusvalandžiui destabilizavo TKS, Rusijos naujienų agentūrai TASS sakė NASA atstovas.

Tačiau jis vėliau patvirtino, kad išvykimas įvyks, kaip ir planuota.

Verta paminėti, kad kapsulės nusileidimas taip pat buvo filmuojamas ir bus rodomas galutiniame filme, agentūrai AFP sakė „Pirmojo kanalo“ vadovas Konstantinas Ernstas.

BNS