Pirmajame kontroliniame mače - užtikrinta žalgiriečių pergalė

Kaunas

Klubo nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt

51213

Naujajam sezonui besirengianti Lietuvos krepšinio čempionė Kauno „Žalgirio“ komanda pradėjo draugiškų rungtynių maratoną. Trečiadienį „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje už uždarų durų vykusiame mače žalgiriečiai 95:60 (28:18, 28:14, 21:13, 18:15) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių“ komandą.

Prieš savo buvusią komandą žaidęs Donatas Sabeckis mačą pradėjo dviem rezultatyviais perdavimais: Brandono Davieso dvitaškiui ir Mariaus Grigonio tolimam metimui - 5:2. Netrukus B. Daviesas pelnė dar keturis taškus, o nuo suolo pakilęs Nate'o Wolterso ir Artūro Milaknio tandemas per 20 sekundžių dukart varžovus baudė tritaškiais (15:6). Žaidimą rezultatyviais prasiveržimais paįvairino M. Grigonis ir N. Woltersas, aštuntąjį taško rinko B. Daviesas - 21:11. „Šiauliai“ buvo priartėję iki penkių taškų, tačiau į tai tritaškiu atsakė Aaronas White'as, nugara varžovą apžaidė Laurynas Birutis, o rezultatyvų pirmąjį kėlinį uždarė N. Wolterso baudų metimai - 28:18.

Antrojo kėlinio pradžioje A. White'as smeigė dar vieną tritaškį ir puikią atkarpą sužaidė Martinas Gebenas. Jis dėjimu užbaigė ataką ir netrukus dar du kartus pelnė taškus iš po krepšio - 40:20. Aukštaūgiams skirtą derinį puikiai įgyvendino Antanas Kavaliauskas, kitoje atakoje jau pats asistavęs M. Gebenui (44:24). Artėjant ilgajai pertraukai, po tritaškį pataikė M. Grigonis ir A. Milaknis, A. Kavaliauskas įmetė puskablį, Thomasas Walkupas buvo taikus iš vidutinio nuotolio ir kitoje pusėje blokavo varžovo metimą, o iš to gimusi greita ataka virto Edgaro Ulanovo taikliomis baudomis - 56:32.

Trečiąjį kėlinį puolime agresyviai pradėjo T. Walkupas, pats pelnęs keturis taškus ir po krepšiu suradęs B. Daviesą - 65:32. M. Grigonis sumetė baudas, kamuolį perėmęs lengvus taškus pelnė Lukas Uleckas (71:41), kitoje atakoje pridėjęs ir gerą perdavimą B. Daviesui, kuris pelnė jau 16-ąjį tašką. Kėlinį užbaigė A. White'o, N. Wolterso ir M. Grigonio baudų metimai - 77:45.

Paskutinis kėlinys nebuvo toks rezultatyvus. Jį pradėjo A. White'as ir kamuolį perėmęs N. Woltersas. L. Birutis įmetė baudą ir pridėjo dvitaškį (84:52) bei perleido estafetę toliašaudei „Žalgirio“ artilerijai. Išradingą E. Ulanovo perdavimą, atliktą viena ranka, tritaškiu pavertė A. Milaknis, o D. Sabeckis dukart taikliems tolimiems metimams išvedė T. Walkupą (93:55). Rungtynes užbaigė E. Ulanovo baudų metimai - 95:60.

„Žalgiriui“ B. Daviesas pelnė 16 taškų, M. Grigonis, A. Milaknis ir T. Walkupas - po 12, A. White'as ir M. Gebenas - po 9.

„Šiaulių“ ekipoje Evaldas Šaulys surinko 13 taškų, Ronaldas Delphas - 9, Benas Griciūnas (8 atk .kam.) - 8.