Pirmąją gegužės savaitę Klaipėda taps violončelės sostine

Pirmąją gegužės savaitę Klaipėda taps violončelės sostine
Klaipėda
Ugnė Liaudanskytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2017 m. gegužės 1–6 dienomis Klaipėdos koncertų salės iniciatyva įvairių šalių violončelininkai siūlys pažinti muzikos pasaulį iš skirtingų perspektyvų. Įspūdingas renginio skaitlingumas: 6 dienos, 58 renginiai, 22 renginių vietos, 5 meno šakos (muzika, šokis, teatras, kinas ir dailė). Daugiau nei 300 dalyvių iš 21 pasaulio šalies ir visi miesto gyventojai, svečiai, mylintys Klaipėdą ir muziką!

Specialus konkursas violončelės atlikėjams – tai galimybė varžytis stebint tarptautinį prestižą pelniusiai komisijai, o festivalis –tai nuo pusryčių iki vėlaus vakaro skambantis miestas, kuriame vyks koncertai, meistriškumo kursai, dirbtuvės, pranešimai, seminarai, paroda, instrumentų meistrų prezentacija, kino peržiūra ir susitikimas su režisieriumi, teatro ir šokio spektakliai bei violončelės pleneras šeimoms. Meno šakų įvairovė, glaudus kultūros įstaigų ir meno atstovų bendradarbiavimas bei gausi renginių pasiūla įvairiai publikai pirmąją gegužės savaitę pavers Klaipėdą violončelės sostine!

Konkurse dalyvauja 54 dalyviai iš 17 pasaulio šalių:  Austrijos, Australijos, Belgijos, Baltarusijos, Šveicarijos, Vokietijos, Suomijos, Prancūzijos, Vengrijos, Italijos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Jungtinės Karalystės ir JAV.

Festivalio koncertinėje programoje pasirodys tokios rinktinės pasaulinės violončelės žvaigždės kaip David Geringas (Lietuva-Vokietija), Karine Georgian (Armėnija-Jungtinė Karalystė), Giovanni Sollima (Italija), Monika Leskovar (Kroatija), Rushad Eggleston (JAV), Boris Andrianov (Rusija), Sven Forsberg (Švedija), Bruno Cocset (Prancūzija), Razvan Suma (Rumunija), Viola de Hoog (Nyderlandai), Anton Lukoszevieze (Jungtinė Karalystė) ir kiti. Iš daugybės koncertų išsiskiria specialus jungtinis Melo-M ir C-Jam šou „Black Cello Sabbath“, Justės Janulytės šiuolaikinis audiovizualinis projektas „Smėlio laikrodžiai“ ir unikali „Padi Dapi Fish“ ir Klaipėdos violončelių kvarteto įgyvendinta choreografinė A. Vivaldžio „Metų laikų“ interpretacija. Festivalis stebins ir muzikine įvairove, skambės klasika, populiarioji klasika, šiuolaikinė muzika, džiazas, roko kūrinių adaptacijos ir country stiliaus muzika.