Pirkimas iš antrų rankų: pagrindiniai principai, perkantiems dėvėtus rūbus ir avalynę

Ukmergė
vytautas@ukzinios.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pasauliui susirūpinus planetos gerove plinta naujos taisyklės, atliepiančios ekologijos pamatus. Viena jų - greitos mados atsisakymas ir pirkimas iš antrų rankų. Principas, galiojantis tiek namų interjero detalėms, tiek spintos atributams. Kaip reikia pasiruošti, keliaujanti į dėvėtų rūbų parduotuves ir ką atminti?

Pirkti tik tai, ką galima panaudoti praktiškai

Dėvėtų rūbų parduotuvės populiarios ne veltui - žmonėms svarbi ne tik jų siūloma ekologinė idėja, bet ir suteikiamas spontaniškumas. Mintis, kad tokio rūbo atitikmens, tikėtina, jau niekur nerasi, žavi ir dažną nuveda prie neapgalvoto pirkimo. Prieš įsigyjant daiktą, kuriuo grožimės, būtina apgalvoti, ar tikrai turimas spintos turinys prie jo derės. Nors pirkimas iš antrų rankų atsieina pigiau, didelis nenešiojamų drabužių kiekis pradeda trukdyti. Geriausia jau prieš keliaujant apsipirkti gerai pagalvoti, ko ieškosite. Natūralu, griežtai raštų ir spalvų nusistatyti nereikia, bet atėjus klasikinių kelnių reikėtų eiti tiesiai prie reikalo ir nesiblaškyti prie palaidinių, kurių turite begalę.

Viltis, kad dėmės ir nešvarumai išsiplaus yra gana naivi

Kartais nutinka taip, kad randame savo svajonių rūbą - tinka ir kirpimas, ir dydis, ir medžiaga neatrodo susidėvėjusi. Visgi, aptikus dėmę ar nešvarumus, vertėtų permąstyti, ar apsimoka rūbą pirkti. Net jei rūbus iš antrų rankų privalome skalbti, jie jau keliaudami į parduotuves yra nuvalomi ir nušvarinami, tad dėmė gali būti amžinas nuosprendis. Rekomenduojama atsižvelgti į perkamo drabužio kainą - jei ši prieinama, galima rizikuoti ir bandyti daiktą pagražinti namų sąlygomis, jei kaina aukšta, geriau toliau ieškoti tobulo laimikio kitur.

Būtina žinoti savo prioritetus ir juos atrasti kiekvienoje parduotuvėje

Kiekviena dėvėtų drabužių parduotuvė yra išskirtinė. Nors vieno prekinio ženklo parduotuvės ir turi turi bendrą vardą, jų erdvių išskirstymai ir daiktų vietos kardinaliai skiriasi. Kai kurios parduotuvės drabužius išskiria pagal spalvas. Tokiu atveju, nereikia pasimesti - prisiminkite, su kokiu tikslu atėjote. Prioritetas - pastelinės spalvos? Pradėkite nuo jų! Pirkimas iš antrų rankų būna varginantis procesas, kadangi kiekviena detalė yra nauja, tad apsipirkinėjimo gale visiškai normalu nebepastebėti net ir dominančių drabužių. Dėl šios priežasties pradėti reikėtų nuo mylimos spalvos ar rūbų kategorijos, galui pasiliekant tas lentynas, kuriose stūkso mažiau aktualūs radiniai.

Avalynė iš antrų rankų - taip ar ne?

Čia galioja paprastas, jau minėtas principas - jei batų pora pažeista, ją pataisyti bus sunku ir geriau yra nesivarginti. Avalynė dažnai atitarnauja bent porą sezonų, juk tai nėra greitai susidėvintys marškinėliai. Todėl renkantis avalynę nebūtina apeiti prekybos centrų - pavyzdžiui, batų vaikams parduotuves rasite šioje nuorodoje: https://cup.lt/lt/parduotuves/avalynes-parduotuves/batai-vaikams. Vyriški batai, kaip ir moteriški, populiarūs ir dėvėtų rūbų parduotuvėse. Radus kokybišką ir nenudėvėtą porą niekas neturėtų stabdyti. Kartais tokias parduotuves pasiekia ir visai nenešiota avalynė, kurios kainų skirtumai palyginti su prekybos centrų yra milžiniški.