PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Rugsėjo 30 d. 21:59

Pinigų valdymo magija: 7 patarimai, kaip sumažinti išlaidas maisto produktams

Lietuva

freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


279231

Kainų šuoliai ir gerokai suplonėjusi piniginė dažną vartotoją verčia ieškoti būdų, kaip sutaupyti. Nemaža dalis mėnesinių pajamų būna skiriama maisto produktams, todėl atskleisime, kaip sutaupyti apsiperkant maisto prekių parduotuvėse, bet įsigyti viską, ko reikia.

Išeinate į parduotuvę, o grįžę griebiatės už galvų, nes išleidote daug pinigų, tačiau nusipirkote labai mažai produktų? Ši situacija atpažįstama daugeliui. Tačiau į savo apsipirkimo rutiną galima įnešti šiek tiek drausmės, pastabumo ir nuoseklumo. Tokiu būdu ne tik sumažinsite pajamas, skirtas maistui, bet ir įsigysite tai, ko iš tiesų jums reikia.

Dalijamės 7 patarimais, kaip sutaupyti apsiperkant:

1. Sudarykite prekių sąrašą

Tai pirmoji ir auksinė taisyklė. Jeigu prieš einant į parduotuvę skirsite šiek tiek laiko reikalingų prekių sąrašui sudaryti, įsigysite tik tai, ko reikia ir užleisite gerokai mažiau pinigų.

Žinoma, apsipirkant su prekių sąrašu reikia laikytis disciplinos. Įvairios nuolaidos – du už vieno kainą ir kitos – masina įsigyti net ir tas prekes, kurių nebuvome numatę pirkti. Tačiau paklauskite savęs, ar jums tikrai reikia šių prekių ir kokio rezultato siekiate – daugiau sutaupyti ar daugiau įsigyti?

2. Laikykitės biudžeto

Jeigu numatysite tikslią pinigų sumą, kiek galite išleisti šio apsipirkimo metu, tai privers jus skaičiuoti ir apgalvoti pirkinius bei neleis nukrypti nuo kurso (įsigyti tai, ko nereikia).

3. Pirkite sezonines prekes

Ši taisyklė taikoma ne tik tiems žmonėms, kurie nori sutaupyti, bet ir visiems, norintiems sveikiau maitintis. Perkant sezonines daržoves išleisite kur kas mažiau pinigų, be to, įsigysite šviežesnius produktus, kurie gali būti užauginti vietiniuose ūkiuose.

freepik.com nuotr.

4. Išnaudokite nuolaidas

Išlaikant balansą tarp pirkinių sąrašo ir biudžeto plano, įvertinkite, kokiomis nuolaidomis ar specialiais pasiūlymais galite pasinaudoti. Šį tikslą įgyvendinsite lengviau, jeigu atliksite namų darbus – stebėsite parduotuvių pasiūlymus kataloguose ir mobiliosiose programėlėse.

5. Skaičiuokite kilogramo kainą

Etikečių skaitymas padeda rasti kokybiškus produktus, o atidus kainos palyginimas leidžia sutaupyti. Pirkdami mažas pakuotes, ilgainiui galime išleisti gerokai daugiau. Prieš įsigydami produktus, įvertinkite prekės kilogramo kainą. Didelė tikimybė, kad mažos pakuotės kaina palyginus su kilogramo kaina, bus ženkliai didesnė.

6. Venkite pusgaminių

Iš anksto paruošti maisto produktai ar net patiekalai nėra pigus pasirinkimas. Venkite pusgaminių arba ribokite jų vartojimą ir dėl savo sveikatos, ir dėl finansinių sumetimų.

7. Apsipirkite būdami sotūs

Galite juoktis, tačiau šis patarimas turėtų tapti geležine taisykle. Jeigu apsipirksite būdami sotūs, išleisite kur kas mažiau. Ne veltui liaudies išmintis byloja: „Akys didesnės už pilvą“!

Yra dar keletas šmaikščių patarimų, kurie gali padėti išleisti mažiau pinigų: į parduotuvę eiti su aukštakulniais, apsiperkant naudotis prekių krepšeliu, o ne vežimėliu, įsidėti ausines ir klausytis trankios muzikos (parduotuvėse paprastai išgirstame ramius, lėtus ritmus, kurie skatina atsipalaidavimą, siekiant, kad pirkėjas niekur neskubėtų).

Naudodamiesi šiais patarimais, kaip parduotuvėje išleisti mažiau pinigų, tapsite įžvalgesniais, gudresniais ir nuoseklesniais pirkėjai.