Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Mindaugas Pakalnis. Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Jei tylėsime, košmaras taps realybe, teigia sostinės Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios išsaugojimu ir statybomis šalia Misionierių vienuolyno susirūpinę Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdžio atstovai, antradienį protestuojantys prie Kultūros ministerijos. Vilniaus savivaldybė aiškina neišdavusi leidimo statyboms.
„Šiuo metu vilniečiai aktyviai aptarinėja dar tik planuojamą statyti viešbutį ir biurų pastatą buvusios Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje, greta Šv. Pilypo ir Šv. Jokūbo bažnyčios, kuriam savivaldybė nėra išdavusi statybos leidimo”, - pranešime teigia savivaldybė.
Projekto vystytojas - investicijų valdymo įmonė „Lords LB Asset Management“ artimiausiu metu ketina aktyvius vilniečius pakviesti į viešą projektinių pasiūlymų pristatymą, kuriame visi galės teikti savo pastabas ir siūlymus.
„Pradėti statybas bendrovė galės tik gavusi savivaldybės išduotą statybas leidžiantį dokumentą ir Kultūros paveldo departamento pritarimą”, - sako savivaldybė.
Pasak vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio, savivaldybė, peržiūrėdama galutinius projekto sprendinius, stengsis, kad būtų užtikrinta aukščiausia architektūrinių sprendimų kokybė. „Diskusijos ir aukštesnės kokybės siekiu pagrįsta kritika gerina naujosios architektūros kokybę mieste, todėl su vystytoju sutarta dėl papildomo projekto viešinimo vilniečiams“, - sako vyriausiasis miesto architektas.
Įvertinusi projekto svarbą ir įtaką Naujamiesčio miestovaizdžiui ir Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios apžvalgos perspektyvoms, Vilniaus miesto savivaldybė yra raštu rekomendavusi projekto vystytojui be baigiamo rengti projekto sprendinius papildomai pateikti savivaldybės įvertinimui ir viešai pristatyti visuomenei.
Detaliojo plano rengimo metu savivaldybė yra išsakiusi pastabas dėl išliekančių senesniųjų pastatų įkomponavimo į naujus pastatus sprendinių, kuriuos būtina tobulinti.
Pasak Vyriausiojo miesto architekto, plėtros galimybes šioje teritorijoje nustatantis detalusis planas buvo parengtas ir patvirtintas dar 2012 metais. Šiame detaliajame plane numatyta daugiabutė gyvenamoji statyba.
2016-2017 metais detaliojo plano sprendiniai buvo koreguoti, pakeičiant teritorijos naudojimo būdą ir numatant šiame sklype komercinės paskirties objektų - viešbučio ir biurų statybą. Koreguojant detalųjį planą investicijų apimtį nustatantis užstatymo intensyvumo rodiklis nebuvo didintas.
Pasak architekto, vilniečiai neturėtų nerimauti - neišaugo ir užstatymo aukštingumas, bažnyčios tūrio ir foninio užstatymo palei Goštauto gatvę santykis nemenkina dominuojančios bažnyčios bokšto vertikalės, formuoja aplinkinio užstatymo parametrus atitinkantį krantinės užstatymą.
Vietoj dabar stovinčių sovietinių mūrinių priestatų projektuojama jungtis - skaidrus atriumas. Atriumą įrėminantys fasadai yra iš skaidraus stiklo. Ši pastato dalis kiaurai permatoma, siekiant atverti bažnyčios bokštų vaizdą nuo A. Goštauto gatvės ir kito Neries kranto.
Savivaldybės Miesto plėtros specialistų nuomone, dar reikia tobulinti išliekančių istorinių pastatų įkomponavimo į naujai formuojamus tūrius sprendinius, skaidyti Goštauto g. išklotinės fasadus.
Antradienio rytą protestuojantys prieš Vilniaus senamiesčio darkymą susitiko su kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson. Kaip skelbė ELTA, piketas, į kurį neabejingieji Vilniaus paveldui buvo kviečiami socialiniais tinklais, vyksta prie Kultūros ministerijos, jam Vilniaus savivaldybė leidimą išdavė.
„Jei tylėsime, košmaras taps realybe“, - teigia piketo iniciatoriai, pasipiktinę planais užstatyti Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią stikliniu viešbučiu ir Vilniaus tapatybei svarbiausių ansamblių skaidymu bei užstatymu, prasidėjusiu nuo daugiabučių statybų Misionieriuose.
Ministrei piketo organizatoriai pristatė piketo rezoliuciją su reikalavimais. Pasak Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdžio, Misionierių ansamblis tėra tik pradžia, kai negrąžinamai bus pakeista Vilniaus panorama. Nemažesnis akibrokštas - tai, kaip ketinama užstatyti Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią. „Akivaizdu, kad tai nebus pabaiga, jeigu tokius projektus bus leista įgyvendinti, žiūrint vien siaurų finansinių interesų“, - teigia piketo organizatoriai.
Laiške savivaldybei sąjūdis įvardijo piketo tikslą - pareikalauti atsakomybės ir konkrečių veiksmų, kad šis neskaidriais metodais įteisintas vandalizmas būtų sustabdytas.
ELTA