REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Kovo 7 d. 10:30

Pietų Korėja uždraudė operacijas su Rusijos centriniu banku

Pasaulis

Pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


207685

Pietų Korėja pirmadienį pranešė stabdanti visas operacijas su Rusijos centriniu banku dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.

Užsienio reikalų ministerijos pranešime sakoma, kad buvo nuspręsta uždrausti bet kokius finansinius sandorius su Rusijos centriniu banku, „atsižvelgus į tarptautinės bendrijos finansinius suvaržymus Rusijai“.

Pranešime nepateikiama daugiau informacijos apie šio žingsnio mastą, tik nurodoma, kad reikės suderinti veiksmus su susijusiomis agentūromis.

Vakarų valstybės, tarptautinės sporto organizacijos ir vis daugiau didelių tarptautinių bendrovių pastaruoju metu ėmėsi priemonių Rusijai izoliuoti ir įvedė baudžiamųjų sankcijų dėl pasaulio mastu pasmerkto kaimyninės šalies užpuolimo.

Pietų Korėja anksčiau sakė sugriežtinsianti eksporto į Rusiją kontrolę ir uždrausianti tiekti strategiškai svarbias prekes. Seulas taip pat prisidėjo prie Vakarų šalių, sustabdžiusių finansines operacijas su keliais dideliais Rusijos bankais.

Pirmadienio sprendimas yra naujausias iš Seulo veiksmų prieš Rusiją ir jos artimą sąjungininkę Baltarusiją.

Seulas sekmadienį paskelbė įvesiantis eksporto į Baltarusiją kontrolę dėl šios šalies „faktinės paramos Rusijos invazijai į Ukrainą“, bet nenurodė,  kokių konkrečių priemonių bus imtasi.

Didžiausia pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoja „Samsung Electronics“ praeitą savaitgalį irgi pranešė stabdanti visų savo prekių tiekimą Rusijai dėl „geopolitinių įvykių“.

Pietų Korėja, 10-oji pagal dydį pasaulio ekonomika, prisidėjo prie daugiašalių sankcijų, kuriomis siekiama atriboti Rusiją iš tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT, palengvinančios lėšų pervedimą visame pasaulyje.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) jau perspėjo dėl karo Ukrainoje „rimtų“ padarinių pasaulio ekonomikai, kurie taps „dar labiau niokojantys“, jeigu šis konfliktas eskaluosis.

 

BNS



REDAKCIJA REKOMENDUOJA