Pieno gamintojų kooperatyvas didins pieno supirkimo kainas: tikslių skaičių kol kas neatskleidžia

Lietuva
Dainiaus Labučio nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Daugiau nei 250 Lietuvos pieno gamintojų vienijantis kooperatyvas „Pienas LT“, siekdamas subalansuoti pieno gamintojų pajamas, imasi kelti pieno supirkimo kainas. Apie tai įmonė ketvirtadienį pranešė pranešime žiniasklaidai.

„(...) Kooperatyvo valdybos ir administracijos nutarimu, mūsų pieno tiekėjams vidinių resursų sąskaita esame numatę padidinti pieno supirkimo kainą. Nepaisant to, ūkių, parduodančių pieną kooperatyvui, pieno kaina visais praėjusiais metais ir iki šiol visada yra aukštesnė nei rinkos vidurkis“, – teigia įmonės valdybos pirmininkas Tomas Raudonius.
 
Tiesa, kol kas įmonė, kiek tiksliai galėtų didėti pieno supirkimo kaina, neatskleidžia. Kooperatyvo atstovai tik prognozuoja, kad vasario mėnesį pieno supirkimo kaina pasieks žemiausią ribą, o stebint ateities sandorius, kovo mėnesį galima tikėtis lengvo rinkos atsigavimo. T. Raudonius atkreipia dėmesį, kad trumpuoju laikotarpiu uždirbamo pelno sąskaita galima stengtis subalansuoti pieno gamintojų pajamas už pieną, tačiau galimybės ribotos ir reikalingi ilgalaikiai bendri suinteresuotų šalių sprendimai.
 
„Kooperacinis perdirbimas šiuo metu Lietuvoje sudaro tik 15 proc. nuo žaliavinio pieno. Reikia stiprinti kooperaciją, tik tokiu būdų galima prailginti perdirbimo grandinę ir pasiekti tarptautinį konkurencingumą. Santykis tarp parduodamos kooperuotos ir nekooperuotos produkcijos turėtų ženkliai didėti ir siekti 40 procentų“, – įsitikinęs T. Raudonius.
 
Pasak ilgamečio kooperatyvo nario ŽŪB „Lumpėnų Rambynas“ vadovo Remigijaus Kelnerio, pieno kaina trumpalaikėje perspektyvoje ūkiams – jautrus faktorius, ypatingai ūkio plėtros, modernizacijos etape, o dalyvavimas kooperacijoje padeda stabilizuoti pajamas.