PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Lapkričio 17 d. 17:21

Pernai uždaryto Naujojo arsenalo rekonstrukcija dar neprasidėjo

Vilnius

Naujojo arsenalo rekonstrukcija. Made in Vilnius nuotr.

Karolina AmbrazaitytėŠaltinis: BNS.LT


329445

Praėjusių metų liepą uždaryto Naujojo arsenalo pastato Vilniuje rekonstrukcija dar neprasidėjo, šiuo metu ieškoma rangovų.

Apie viešąjį pirkimą paskelbta Centriniame viešųjų pirkimų portale (CVPP).

„Šiuo metu rekonstravimo darbai dar neprasidėjo, nes vykdomas viešasis pirkimas rangos darbams pagal jau parengtą projektą“, – informavo Lietuvos nacionalinis muziejus.

Anot muziejaus, pastato atnaujinimo projektą parengė architektų biuras „Processoffice“.

Renovacijos tikslas – Naujojo arsenalo pastatą šiuolaikinio muziejaus poreikius atitinkančiai veiklai.

Pastate turėtų būti įrengtos universalios ekspozicijos erdvės kintamoms ir lėtai kintamoms ekspozicijoms, dvi multifunkcinės erdvės konferencijoms ir edukacijoms, administracinės patalpos bei kavinė su lauko terasa.

Taip pat planuojama įrengti naują, į įvairaus amžiaus grupių lankytojus orientuotą ekspoziciją papasakojančią visą Lietuvos istoriją – nuo ledynmečio iki dabarties.

„Ekspozicija kuriama vadovaujantis patikrintais danų muziejaus „Moesgaard“ metodais, jo atstovai konsultuoja kūrybinę grupę, koks pasakojimas turėtų būti patrauklus trims lankytojų kartoms, kaip jis turėtų būti papasakojamas“, – teigė muziejus.

Jo duomenimis, rekonstravimo darbams šiems metams skirta 500 tūkst. eurų, o galutinė suma, kurios prireiks įgyvendinti projektą, paaiškės įvykus viešajam pirkimui ir pasirašius sutartį su laimėjusia įmone.

Numatoma, kad rekonstrukcijos darbai truks ketverius metus.

Atlikus archeologinius ir istorinius tyrimus atrasta, jog Naujojo arsenalo pamatai siekia Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto laikus, maždaug XVI amžių. Tuomet tai buvo privati didžiojo kunigaikščio rezidencija.

Naujajame arsenale įsikūręs Lietuvos nacionalinio muziejaus filialas.

#NAUJASIS ARSENALAS#VILNIUS#REKONSTRUKCIJA