Pernai Kauno apskrityje pradėta apie 130 ikiteisminių tyrimų dėl narkotinių medžiagų

Pernai Kauno apskrityje pradėta apie 130 ikiteisminių tyrimų dėl narkotinių medžiagų
Kaunas
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai surašė kaltinamuosius aktus bei perdavė teismui nagrinėti dvi baudžiamąsias bylas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Ikiteisminius tyrimus šiose bylose atliko Kauno miesto Dainavos policijos komisariato pareigūnai.

Anot Kauno apskrities VPK atstovų, šiame komisariate pernai buvo pradėti net 128 tokie ikiteisminiai tyrimai, kai 2020-aisiais jų būta tik 79.

2021-ųjų liepą Kauno miesto Dainavos policijos komisariato pareigūnai, siekdami išaiškinti nusikalstamas veikas, susijusias su narkotinių medžiagų platinimu, 23 metų vyro namuose surado labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Jaunuolio namuose policija aptiko apie 250 gramų įvairių narkotinių medžiagų (kanapių, amfetamino, kokaino, LSD, fenetilamino ir kt.). Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šis asmuo mamai priklausančiu automobiliu per valstybės sieną iš Lenkijos į Lietuvą gabeno narkotines medžiagas – apie 40 g kanapių. Jaunuoliui pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu. Jis taip pat kaltinamas kontrabanda. Laukiančiam teismo proceso kaltinamajam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

„Kitas šio policijos komisariato tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu pradėtas po to, kai į policijos pareigūnų akiratį pateko du kauniečiai – 43 metų moteris bei 42 metų vyras. Jie savo gyvenamojoje vietoje neteisėtai, galimai turėdami tikslą platinti, laikė ne mažiau kaip 9 plastikinius maišelius su 7 gramais birios medžiagos, kurios sudėtyje aptikta amfetamino. Pareigūnai, tęsdami šį tyrimą, pas trečiąją įtariamąją rado labai didelį kiekį psichotropinės medžiagos, kurią 42 metų moteris teigė išsikasusi iš žemės. Po žeme paslėptoje talpoje buvo labai didelis kiekis psichotropinės medžiagos – daugiau nei 110 g amfetamino ir beveik 110 g metamfetamino. Ikiteisminis tyrimas šioje byloje jau baigtas, byla perduota nagrinėti į teismą“, – šią savaitę pranešė Kauno apskrities VPK atstovai.

Pareigūnai primena, kad dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, įstatymai numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų.

ELTA